Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY ESHOP STAVBY
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

záhradná nezakrytá terasa

Trávnik, altánky, jazierka, rastliny, záhrada..

Re: záhradná nezakrytá terasa

od smidrs » Str 30. Jún 2021 12:55:59

Hej hej, tak isto je viacero faktorov, ktoré treba zohľadniť a zvážiť. Hlavne teda kvalitné prevedenie a niekedy sa stane, že firma ponúka aj zaujímavé benefity, ako napríklad predĺženú záruku
Obrázok užívateľa
smidrs

od miňan » Str 30. Jún 2021 13:32:36

To máš pravdu, poriadna záruka vie veru aj poriadne v rozhodovaní zavážiť, predsa len človek má tak do budúcna pokoj s nejakými opravami alebo výmenami
Obrázok užívateľa
miňan

od beomio » Pia 02. Júl 2021 14:02:33

hej hej ale ani to nie je podla mna ten najvacsi a najzavaznejsi bod, pre ktory si danu firmu vybrat. hlavne pro by mala hrat kvalita a hlavne dobra povrchova uprava, nech aj ked mas teda dlhsiu zaruku, aby si vobec ziadny problem nemusel riesit
beomio

od stancuch » Uto 06. Júl 2021 9:08:33

Moj otec ma presviedcal, nech si to spravim sam. Jasne, ze som to zvazoval, lebo vsak clovek usetri. Ale nakoniec som si to rozmyslel. Je predsa len rozdiel, ked to robi niekto, kto s tym ma skusenosti, kto spravi desiatky teras mesacne a uz ma vychytane co a ako. Na takuto pracu, ktoru odvedie firma sa vztahuje zaruka, ked uz je o nej rec. Keby si to zbucham sam, mozem sa len spoliehat na to, ze sa s tym nieco casom nestane. Lebo zase by som to musel len ja opravovat. Takto je to aspon o starost menej.
Obrázok užívateľa
stancuch

od martinK » Štv 08. Júl 2021 13:28:36

jarinovky na komplet myslis podkonstrukciu aj s polozenim dosiek, ze uz sme mohli normalne na terase fungovat? to boli nejake tri dni. jeden den robili len podkonstrukciu a ostatne dni sa venovali pokladke. ale to je samozrejme individualne, u koho to ako dlho trva. musis zobrat do uvahy to, ci mas pripraveny pozemok, aby mohli len prist a zacat robit. a hlavne aj to, aka velka terasa ma byt. u nas im to vychadzalo cca 10 metrov za den. kdeze by som to ja sam tolko zvladol, nemam ani naradie ani nic k tomu, plus nastudovat si, ako sa to vlastne robi. lepsie je nechat to takto na majstrov, ti vedia, co robia.
martinK

od smidrs » Pia 09. Júl 2021 10:09:03

beomio to som nepovedal, ale poteší takýto benefit navyše. Jednoznačne treba v prvom rade prizerať na kvalitu. Záleží pri doskách, akým spôsobom sa vyrábajú, môžu sa obyčajnou alebo dvojitou extrúziou. Pri tej dvojitej už nevyžadujú dosky povrchovú úpravu. Pri tej obyčajnej sa vyžaduje ešte povrchová úprava, ktorá môže doskám v konečnom dôsledku viac uškodiť ako pomôcť. Pretože, keď dosky brúsia, strácajú tým odolnosť. Robia to preto, lebo keď vyjdú z výroby, sú hladké, tak aby boli ako tak protišmykové, ale zároveň tým zabrdnú do dosky a už sa môže stať, že ti zatečie. Kdežto po dvojitej extrúzii sú bez drážok a protišmykové od výroby.
Obrázok užívateľa
smidrs

od beomio » Pon 12. Júl 2021 13:35:47

smidrs neviem viac ocenit tu protismykovost ako ked sa decka nahanaju po vonku nemusim na ne striehnut jednym okom a okrikovat ich, nech nebehaju po terase, ze sa im smykne. teda nieze by som to robieval niekedy, to zvykla skorej svagrina stale pokukovat po detoch aby si nieco nevyviedli, ked sa blaznili vonku. ale nemozem jej to zazlievat, kedze veru mam aj zlu skusenost. ale to bolo na inej terase u znamych na grilovacke. na terase mali dlazbu a aj ked sa dusovali a tvrdili, ze je protismykova, no hold, nebola. dal som si pivko dve a nemuseli ma decka volat dvakrat, aby som sa isiel bavit s nimi. tak mi nohy vyleteli a narazil som si kostrc, ze mi nebolo vsetko jedno.
beomio

od jarinovky » Uto 13. Júl 2021 8:39:38

martinK u nas to bolo tiez nejak takto. ma zaujimala skusenost niekoho ineho. od kolegu som pocul, ze u neho sa terasa vliekla asi dva tyzdne, kym mu to porobili. ale on si na to nasiel nejaku partiu. neboli priamo na toto specializovani, proste stavbari. jedneho z nich poznal, tak mu to prisli zmontovat. nespravili mu to zle, ale ked to porovnam s mojou, tak tam vidim rozdiely. u neho je vidno cez dosky podkonstrukciu, aj ked nie na prvy pohlad, ale ked sa zapozeras, tie medzery medzi doskami proste su. nieze by to bola nejaka velka vada, ale neviem si predstavit moju ako v opatkoch pobehuje po takej terase, by zapadla do medzery pri kazdom kroku.
jarinovky

od miňan » Str 14. Júl 2021 12:15:54

Nepochybne, kvalita je to najdôležitejšie by som povedal, na čo sa treba sústrediť vo všeobecnosti. Od všetkého, čo kupuješ, očakávaš, že to vydrží. Či ide o technológie, stavbu, alebo čokoľvek. Najlepšie neriešiť problémy v budúcnosti, ale stať sa môže. Tá záruka je lákavá.
Obrázok užívateľa
miňan

od stancuch » Štv 15. Júl 2021 11:50:12

A ked sa ti podari najst niekoho u koho vies, ze je ta zaruka sklbena s kvalitou, tak mas vyhrate. U mna budi takyto dojem Timbermax. Natrafil som na nich v casopise mojdom a na zaklade toho som si ich vyhladal. Zvazoval som, ze si to spravim sam, aj otec ma do toho huckal. Ale nakoniec som si povedal, ze nie. Lebo to by ma dotiahol len do nejakeho hobby obchodu a tam by som tak kvalitne dosky nenakupil si dovolim tvrdit. Niektore veci sa tam oplatia, ked potrebujes nejake drevene tramy alebo farbu na malovanie, zozenies aj tam.
Obrázok užívateľa
stancuch

PredchádzajúciĎalší

Späť na e.) Záhrada a landscape design

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

Naši partneri a priatelia - web links
 Urbár Podhradie - Webové stránky urbáru v Podhradí
 Bez hmyzu SK - žalúzie-rolety-siete proti hmyzu