Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY ESHOP STAVBY
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

záhradná nezakrytá terasa

Trávnik, altánky, jazierka, rastliny, záhrada..

Re: záhradná nezakrytá terasa

od smidrs » Štv 19. Aug 2021 13:50:38

stancuch tak moc nám toho neostáva, buď si zvyknúť alebo ešte potom vybrať sa do sveta. ale nie každý na to proste je, že nechá všetko tak a odíde inam. preto veľa ľudí je či chce alebo nie, pokiaľ chcú bývať podľa vkusu, tak nemajú iné možnosti. Ale kdeže, toto ja mám za sebou už pár rokov našťastie.
beomio vieš čo, ja tiež nie som zástanca dlažby nejak. akože vnútri hej, na chodbu, do kúpeľne, to môže byť. ale von, že by som si vybral dlažbu, ak sú aj iné možnosti, bohužiaľ. a s drevom som na tom obdobne. akože im spravili podlahu a rovno bolo treba nejakú starostlivosť? by som čakal, že aspoň pri pokládke to tam bude nejak zahrnuté, resp. že to drevo bude ošetrené a vydrží to aspoň nejakú dobu, kým s ním bude treba niečo robiť.
Obrázok užívateľa
smidrs

od beomio » Pia 20. Aug 2021 8:18:57

smidrs ano, hned ako ju spravili, tak museli taketo veci este porobit. neviem, ci je to tak pri kazdej, to aby som nekrivdil alebo nieco. len viem, ze oni to tak museli robit. ine drevene podlahy mozno su tak robene, ze tam nie je potrebna ta pociatocna udrzba, neviem. sme sa o tom rozpravali aj s kolegom a spolocne sme zhodnotili, ze v tomto maju neporovnatelnu vyhodu wpc dosky. tam nie je potrebna ziadna takato udrzba a uz vobec nie pociatocna.
beomio

od stancuch » Pon 23. Aug 2021 10:07:08

Smidrs preco nastastie? Co to bola nejaka strastiplna cesta, kym si ju mal hotovu, alebo ako? U mna to bolo v pohode, akurat na to, ze ma na zaciatku otec huckal do toho, aby som si to spravil sam. Ze ved podlahu zvladnem naukladat aj ja. To ako nepochybne, ale jedna vec je, ze zaruka sa moze vztahovat aj na toto a dalsia vec, budem riskovat, ze nespravim vsetko tak, ako sa ma a zacne sa mi nieco kazit, vrzgat, kyvat sa a neviem co dalsie? Reku to isto nie, nechal som to radsej na firmu vsetko.
Obrázok užívateľa
stancuch

od balazz » Pia 27. Aug 2021 12:35:25

chcel by som spravit teraz na jesen terasu pri dome. bol som si pozriet aj nejake dosky v obi. pohybuju sa v roznych cenovych kategoriach. mate s nimi niekto skusenosti? ze by ste mi vedeli poradit, ktore sa oplatia? tipujem, ze tie najlacnejsie asi nebudu dobra volba. ale co tie ostatne? alebo by bolo lepsie uplne nejaku inu predajnu zvolit?
Obrázok užívateľa
balazz

od miňan » Pon 30. Aug 2021 11:35:42

Balazz tak to aby si sa poponáhľal, lebo jesenné počasie je nevyspytateľné. Aby sa ti nestalo, že bude len daždivo a potom odrazu zima, že nepostíhaš. Takto ti poviem, nekupoval by som tam wpc dosky v takýchto obchodoch. Akože hej, majú ich tam na výber veľa, lacnejšie aj drahšie, kadejaké farby a tak ďalej. Ale tá kvalita nebude taká, ako keď si ich kúpiš od niekoho, kto sa venuje čisto len doskám. Však to máš tak pri všetkom. Mne odporučili wpc dosky od Timbermaxu, tie sú dosť dobré, čo sa týka kvality.
Obrázok užívateľa
miňan

od martinK » Štv 02. Sep 2021 8:14:05

jarinovky tak ano, su tam aj taketo farby nie prave typicke pre drevo, ale nie kazdy ma zase ladeny dom do takychto tonov. pokial je aj fasada nejaka farebna, tak preco nevybrat podobnu farbu aj na terasu alebo ako podlahu pri bazen. myslim si, ze dost ludi oceni, ze sa da vybrat aj z takych farieb ako je zelena, modra, oranzova alebo cervena napriklad. ked sa to dobre nakombinuje so zahradnym nabytkom, nebranil by som sa tomu.
martinK

od smidrs » Str 08. Sep 2021 13:26:04

Beomio neviem ani ja veru, ako je to pri drevených podlahách. Ani len som nad takou neuvažoval, takže som si viacej o tom nezisťoval. Ale čo sa týka tej údržby, tak to bude náročnejšia než wpc dosky, to jednoznačne, keďže pri nich nie je vlastne nie je nutná žiadna údržba. Čo som si takto po známych začal všímať, tak tá drevená podlaha sa musí aj relatívne často meniť. Aj keď sa vymení, tak zase dokola tie isté problémy s údržbou, nátermi, brúsením a tak ďalej.
Stancuch ale nie, tak som to nemyslel. Proste len, že som rád, že už mám takéto rozhodovanie a celé toto za sebou. Všetko išlo ako malo. Tak zvládol by si to aj sám si myslím. Pokiaľ nie si úplne ľavý, čo hádam nie si. Ale keď už sa to dáva takto celé robiť, tak by som povedal, že je lepšie to nechať na nich. Ono keby sa to zle namontovalo, tak by sa to mohlo začať hýbať, ako si aj povedal a medzery medzi doskami by sa mohli začať rozširovať. To by si bol isto nerád, keby sa to začalo diať, pretože, keď sú správne dosky namontované tak je medzi nimi ozaj len minimálna medzera.
Obrázok užívateľa
smidrs

od stancuch » Štv 09. Sep 2021 11:06:25

smidrs dobre ze hovoris teda. nenapadlo mi, ze treba brat do uvahy taketo veci. som to bral proste len tak, ze sa bude ukladat jedna doska za druhou a rychlo sa to zbucha dokopy. a kde by som sa dopatral teda k nejakym montaznikom. ci to mi normalne vecia zabezpecit oni? pravdupovediac som chcel, ze by som na tom usetril nejake tie peniaze, keby si to sam spravim. zrejme to ale nie je najstastnejsi napad. ked uz pre nic ine, tak pre tu zaruku, ktoru mi poskytnu, ak to spravia teda oni.
Obrázok užívateľa
stancuch

od beomio » Pia 10. Sep 2021 10:07:39

smidrs si to tak pekne postupne napisal s tou udrzbou az si sa dopracoval k tomu, ze wpc dosky su bezudrzbove. ozaj? ze by sa ta drevena znicila az tak rychlo, ze su nutne vymeny. tak to musi byt nafigu. nechapem tych ludi, ked sa potom znova rozhodnu pre drevo, ked vidia, ze to proste nema zmysel. ziadna zivotnost, len kopec roboty s tym. zlate wpc dosky, pri ktorych sa netreba o nic starat. maximum je zobrat vapku alebo hadicu a vystriekat to po zime a na jesen, ked je listie popadane. inak mi ani nenapada, co by sa s tym malo viacej robit. vsak farbu si drzia, odolne voci oderu su.
beomio

od jarinovky » Štv 16. Sep 2021 10:53:36

martinK alebo mi este napadlo, ze aj na plot sa daju vlastne pouzit wpc dosky. to by mohlo byt tiez zaujimave v takomto farebnom prevedeni nieco vybrat z tych takych zivsich farieb a zladit to k fasade. ved si zober, ze vacsina domov je v takych neutralnych farbach omietnuta. nebolo by to fajn ozivenie ulice, keby viacej ludi volilo taketo, ako by moja zena povedala, vesele farby? osobne to kvitujem, ze aj take farby ako modra, oranzova, zelena, cervena a rozne dalsie zaradili do ponuky.
jarinovky

PredchádzajúciĎalší

Späť na e.) Záhrada a landscape design

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

Naši partneri a priatelia - web links
 Urbár Podhradie - Webové stránky urbáru v Podhradí
 Bez hmyzu SK - žalúzie-rolety-siete proti hmyzu