Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY ESHOP STAVBY
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

záhradná nezakrytá terasa

Trávnik, altánky, jazierka, rastliny, záhrada..

Re: záhradná nezakrytá terasa

od balazz » Pia 17. Sep 2021 8:04:34

miňan zachytil som uz cosi o tejto firme, ale ked ti mam pravdu povedat, nevenoval som tomu zatial nejak pozornost. som sa sustredil skor na tieto bezne obchody s materialom a naradim. zatial sa mi tam podarilo dobre nakupit, tak reku aj toto by som skusil tam. preco myslis, ze by to nebola dobra volba? s tou firmou mas ty nejaku osobnu skusenost aj? ze by si mi to vedel porovnat trebars, co sa tyka ceny, kvality, moznosti pri vybere?
Obrázok užívateľa
balazz

od martinK » Pia 24. Sep 2021 11:45:10

jarinovky tak to ano. ako mi na zaciatku boli zvlastne tieto farebne prevedenia, tak sa mi to cim dalej tym viac zacina pozdavat. vsak nemusi byt vsetko len v takych prirodnych farbach ladene. aj ked je to asi v kurze teraz. hlavne taka seda a antracitova. take nieco tam je tiez tusim. kazdu chvilu o tom doma pocuvam, tak uz sa to na mna nalepilo tiez.
martinK

od miňan » Pia 24. Sep 2021 20:16:14

Balazzz myslím, že chceš, aby tá terasa vydržala čo najdlhšie, aby čo najdlhšie vyzerala ako nová a aby si sa pri nej nejak nenarobil, čo sa týka nejakej starostlivosti po čase. Hlavne z týchto dôvodov by som nekupoval drevoplastové dosky v hobby obchodoch. Viem, že aj tam sa dajú kúpiť, ale kvalitou budú na nižšej úrovni než tieto. Chcel som robiť v lete tiež terasu, tak som si zisťoval, dal som si spraviť aj cenovú ponuku. No potom nám do toho prišla jedna rodinná udalosť a zmenila všetkým plány. Takže terasa sa odložila na neurčito. Aj keď dúfam, že budúci rok by to mohlo vyjsť.
Obrázok užívateľa
miňan

od smidrs » Pon 04. Okt 2021 11:37:43

Beomio a to som ani neplánoval na toto poukázať. Ale tak vidíš, že to tak je, keď si to porovnáš. Však ono sú toto asi také dva najbežnejšie materiály, ktoré sa ako podlaha na terasy používajú by som povedal. Tak človek prihliada aj na takéto veci ako je údržba. Ráta sa s tým, že podlaha má vydržať niekoľko rokov. Uznávam, že drevo vyzerá na pohľad pekne, ale to aj tie dosky. Sú drevoplastové, takže aj ten charakter dreva je tam zachovaný aspoň vizuálne.
Stancuch ušetriť peniaze je zakaždým dobrý nápad. Ale nie v tomto prípade, kedy by to išlo na úkor kvality. Nemusíš nikde hľadať montážnikov. To robia normálne oni, čiže v podstate len spolu s doskami objednáš aj motnáž a je to vybavené. No veď to, treba myslieť aj na takéto veci, ako sa s tým pracuje a ako to vyzerá vo finálnej fáze.
Obrázok užívateľa
smidrs

od balazz » Uto 05. Okt 2021 7:33:55

miňan tak isto by ma to potesilo, keby to takto bolo. by som sa cudoval, keby toto niekto nebral do uvahy pri rozhodovani sa. netreba hladiet asi iba na cenu, ale aj na taketo ine zalezitosti. myslis, ze take napriklad z mm alebo z obi by neboli take kvalitne? a u koho si si daval robit tu cenovu ponuku? normalne mi mozes kludne vyrobcu napisat. lebo som sa nejak zasekol a ak to takto pojde dalej, tak sa ani k ziadnej terase nestihnem dostat. to by ma mrzelo, lebo uz som tak naladeny, ze sa to postiha vsetko este.
Obrázok užívateľa
balazz

od jarinovky » Str 06. Okt 2021 12:14:35

martinK hej hej, ono sa to obmiena a kazdu chvilu je nieco ine v mode. ale netreba sa toho drzat, co maju ostatny a riadit sa podla seba. co sa tyka toho farebneho prevedenia. tak to robime aj my doma. ale zase ohladne kvality, to si necham rad poradit. aj pri tychto wpc doskach. spociatku som bol aj ja zastancom dreva, to priznavam. ale velmi rychlo som potom zmenil nazor, ked som sa dozvedel, ze existuje takato moznost lepsia asi vo vsetkych ohladoch, co mi napadnu v rychlosti.
jarinovky

od stancuch » Pia 08. Okt 2021 13:24:52

smidrs tak som to presne nakoniec aj spravil. coze budem spekulovat. maju v ponuke takuto moznost, tak som si povedal, ze to vyuzijem. a mam to teda vlastne bez nejakych dalsich stresov a zhanania. takto pridu, rovno dovezu vsetko potrebne a porobia. behom dna spravia nejakych 10 metrov. zalezi na tom, kedy pridu, ale myslim si, ze by sa to dalo aj za den postihat. u mna to nie je nejake rozsiahle.
Obrázok užívateľa
stancuch

od miňan » Uto 12. Okt 2021 8:05:41

Balazzz ale jasné, že sa aj takí nájdu, však to máš ako pri všetkom. Niekto si dá záležať pri výbere a niekomu je jedno, hlavne nech sa niečo spraví, nech je vidno nejaký výsledok a na ostatné už nehľadí. Je rozdiel mať hotové a mať hotové dobre. No myslím si, že rozdiel v kvalite tam je a bude viditeľný už na prvý pohľado voľným okom a nie to ešte potom počas rokov používania. Aspoň teda pre mňa toto bolo podstatné pri výbere. Mne sused odporučil dosky od Timbermaxu, tak som si nechal poradiť. Keď som si to popozeral, že akú majú ponuku a všetko okolo toho, tak som bol rýchlo rozhodnutý. Stihneš sa dostať k terase, to sa neboj. Dodacia doba nie je dlhá a keď to necháš na nich potom, čo sa týka roboty, tak to je rýchlovka.
Obrázok užívateľa
miňan

od beomio » Uto 19. Okt 2021 12:30:51

smidrs ved jasne, treba pozerat aj dopredu a nie kupovat vyslovene len podla toho, komu sa co paci. treba brat do uvahy aj funkcnost a starostlivost v buducnosti, aku to bude vyzadovat. aj ako sa sprava ten ktory material vplyvom pocasia.
beomio

od balazz » Štv 21. Okt 2021 13:48:18

miňan cize najhorsie je toto rozhodovanie, potom to uz ide lahko, hej? no aspon nejaka potesujuca sprava. este mam taku otazku. chodia aj nejak na obhliadky alebo zamerania? ci nie to nie je nutne v takomto pripade a staci, ked to sam vsetko pomeriam a na zaklade toho sa spravi objednavka? alebo je este aj moznost navstivit predajcu a tam sa poinformovat?
Obrázok užívateľa
balazz

PredchádzajúciĎalší

Späť na e.) Záhrada a landscape design

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

Naši partneri a priatelia - web links
 Urbár Podhradie - Webové stránky urbáru v Podhradí
 Bez hmyzu SK - žalúzie-rolety-siete proti hmyzu