Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

záhradná nezakrytá terasa

Trávnik, altánky, jazierka, rastliny, záhrada..

Re: záhradná nezakrytá terasa

od laluho » Pia 03. Aug 2018 18:39:13

p.a.t. píšeš, že nie je záruka dva roky, pri kvalitnejších a koľko? lebo o tom si nič nenapísal, je to výhodnejšie z tohto pohľadu?
ja som sa v nejakom markete asi pred mesiacom po doskách na terasu pozeral, boli na môj vkus celkom lacné, len nechcel som to kupovať hneď len skrz cenu :?
Obrázok užívateľa
laluho

od p.a.t. » Pon 06. Aug 2018 8:15:37

laluho píše:p.a.t. píšeš, že nie je záruka dva roky, pri kvalitnejších a koľko? lebo o tom si nič nenapísal, je to výhodnejšie z tohto pohľadu?
ja som sa v nejakom markete asi pred mesiacom po doskách na terasu pozeral, boli na môj vkus celkom lacné, len nechcel som to kupovať hneď len skrz cenu :?

jo napisal som to, neviem ci si cital dozadu, starsie komentare, ale pisali tam o doskach Timbermax, tieto dosky sa napriklad dodavaju s 25 rocnou zarukou na odolnost voci flakom a inym beznym necistotam ;) co je rozdiel oproti tym, ktore by si si kupil niekde v nejakom obchode, markete alebo tak, za tie sa ti nikto takouto zarukou nezaruci a nikoho nebude zaujimat, ak ti vyblednu alebo cosi take, napokon by ti v tom markete povedali, ze co ine si vobec cakal, ak boli dosky vystavovane slnku :lol:
Obrázok užívateľa
p.a.t.

od kuccki » Pon 06. Aug 2018 12:24:49

smidrs to potom ked to neni dobre pozachycovane, tak je dost mozne, ze sa budu hybat a tym padom tie skary medzi jednotlivymi doskami budu vacsie nie?
to sa tym padom moze stat, ze by aj cosi mozno spadnut medzi ne?
kuccki

od yano » Uto 07. Aug 2018 8:05:27

Spadnúť niečo môže medzi tie dosky aj tak nech by to bolo akokoľvek upevnené, veď nejaký ten priestor medzi jednotlivými doskami musí byť. Počkaj vysypú sa ti mince a budeš ich mať popadané na terase medzi doskami, to asi moc fajn predstava nie je, či? :lol:
yano

od typek » Uto 07. Aug 2018 12:36:02

p.a.t. píše:nie je na to dovod aby sa rozpadli, aspon nie kvalitne dosky a samozrejme, ked uz sa bavime o tej zaruke, tak pri kvalitnych doskach nie je zaruka len dva roky, jak by si si mohol mysliet, jak to je pri vacsine veci, ale aj vyrobcovia su si tej kvality vedomi a poskytuju dlhsiu zaruku, co je fajn benefitom

Cital som, ze si nedavno pisal o tej zaruke, ze to nie je len dva roky, ale ze viac, ak ti mam pravdu povedat som z toho prekvapeny, lebo to som este nevidel aby na takuto vec dal niekto takuto zaruku.
Normalne musim povedat, ze ma to fest zaskocilo :egmh:
Obrázok užívateľa
typek

od balmain » Uto 07. Aug 2018 13:52:20

smidrs píše:Upevňujú sa nerezovými klipmi, ktoré sú takej hrúbky, aby sa terasa nijako nehýbala, teda tie dosky, lebo ja som sa stretol napríklad už aj s tým, že terasa tak akoby hŕkala? Alebo akoby som to popísal a to je znak toho, že tá terasa nie je dobre namontovaná, že nedrží dostatočne akoby mala :-)

takže nič také by sa nemalo stať, že by sa čosi uvoľnilo alebo tak, dík ti za to, že si mi napísal ako sa to robí, ale tak ak by mi niekto robil montáž tak snáď tie klipy si zabezpečia oni, že to nebudem mať na starosti ja :mrgreen:
balmain

od laluho » Štv 09. Aug 2018 12:24:24

p.a.t. píše:jo napisal som to, neviem ci si cital dozadu, starsie komentare, ale pisali tam o doskach Timbermax, tieto dosky sa napriklad dodavaju s 25 rocnou zarukou na odolnost voci flakom a inym beznym necistotam ;) co je rozdiel oproti tym, ktore by si si kupil niekde v nejakom obchode, markete alebo tak, za tie sa ti nikto takouto zarukou nezaruci a nikoho nebude zaujimat, ak ti vyblednu alebo cosi take, napokon by ti v tom markete povedali, ze co ine si vobec cakal, ak boli dosky vystavovane slnku :lol:

ale prečo až taká záruka? tomu nerozumiem, akože mám radosť z toho, keď som si to prečítal lebo je to dlhá doba a aspoň nebudem musieť stresovať či práve po záruke nezačne niečo štrajkovať. ty máš priamo s tými doskami skúsenosti?
napríklad ani mastné fľaky nebudú problémom?
máme v pláne urobiť terasu, ale tak, že by sme tam mali aj posedenie, samozrejme aj gril a viem ako to chodí, kopa vecí sa porozlieva, niekomu padne slanina, mäso, tak to ma straší, či tam neostanú dáke fľaky
Obrázok užívateľa
laluho

od smidrs » Štv 09. Aug 2018 17:09:19

kuccki píše:smidrs to potom ked to neni dobre pozachycovane, tak je dost mozne, ze sa budu hybat a tym padom tie skary medzi jednotlivymi doskami budu vacsie nie?
to sa tym padom moze stat, ze by aj cosi mozno spadnut medzi ne?

Áno a vtedy tam môže bár čo popadať, keďže tie škáry sa aj tým chodením budú zväčšovať, preto pri tých doskách o ktorých aj p.a.t. písal je to tak ako som písal. Upevňujú sa nerezovými klipmi, čo zabezpečuje celkovo stabilitu celého toho systému, tých dosiek.
Medzi doskami je medzera len 2mm, čiže to prináša so sebou aj iné výhody, ako napríklad to, že tam nič neprepadne, ani minca napríklad a ani nič tomu podobné.
Obrázok užívateľa
smidrs

od dufi » Pia 10. Aug 2018 13:05:08

benrix píše:akym procesom sa to vobec vyraba? nevies nahodou ake su rozdiely v tych technologiach? ano je to v podstate vyhodou, ze mozem aspon sa rozhodnut pre kvalitnejsie dosky, len neviem ktorou akou technologiou vznikaju tie kvalitnejsie :egmh:

v podstate je to tak, že bežne dostupné dosky, čo si kúpiš pomaly za pár korún, tak tie sa vyrábajú jednoduchou extrúziou, zatiaľčo tie kvalitnejšie dosky sa skladajú z WPC jadra a povrchovej vrstvy Protect Shell, ktorá sa na povrch nanáša v jednom procese dvojitej extrúzie a tým pádom je tento ochranný obal, povrchová vrstva neodstrániteľná. Úlohou tohto obalu je zabezpečiť také vlastnosti terasových a fasádnych dosiek, aké nedokáže drevo, ani bežné drevoplasty :)
dufi

od smidrs » Pon 13. Aug 2018 19:02:50

To jasné, že drevo by nevydržalo taký tlak či už zimy alebo dažďa, to o to sa treba starať aby čosi vydržalo a pri drevoplaste to neni treba, to je obrovské plus :lol:
Obrázok užívateľa
smidrs

PredchádzajúciĎalší

Späť na e.) Záhrada a landscape design

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť