Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

záhradná nezakrytá terasa

Trávnik, altánky, jazierka, rastliny, záhrada..

Re: záhradná nezakrytá terasa

od yano » Str 15. Aug 2018 13:40:14

smidrs píše:Áno a vtedy tam môže bár čo popadať, keďže tie škáry sa aj tým chodením budú zväčšovať, preto pri tých doskách o ktorých aj p.a.t. písal je to tak ako som písal. Upevňujú sa nerezovými klipmi, čo zabezpečuje celkovo stabilitu celého toho systému, tých dosiek.
Medzi doskami je medzera len 2mm, čiže to prináša so sebou aj iné výhody, ako napríklad to, že tam nič neprepadne, ani minca napríklad a ani nič tomu podobné.

Ako čítam asi som to riešenie podcenil, že áno?
Čiže aj keby náhodou niečo, tak nebude problém to vybrať, ja som si myslel, že by to mohlo nejako prepadnúť a bolo by ťažké sa k tomu dostať, ale tak asi som to zle odhadol. Toto sa mi tým pádom celkom aj páči.
yano

od minusik2009 » Str 15. Aug 2018 16:00:33

viete mi povedať v akých odtieňoch je dobré drevoplastové dosky kupovať? Aby to vyzeralo, čo najlepšie? Myslím najprirodzenejšie?
minusik2009

od yano » Štv 16. Aug 2018 8:45:05

Myslím, že tie dosky budú vo viacerých odtieňoch a to je asi len na tebe, čo si zvolíš, čo by bolo pre teba najvhodnejšie, čo by si bral, nie? :roll: :lol:
Aby to aj ladilo na tvoj dvor, aby to zas nebolo ako päsť na oko
yano

od laluho » Štv 16. Aug 2018 11:52:49

dufi písal si o tom ochrannom obale, čo ten ochranný obal zabezpečuje?
pred čím všetkým by bol schopný ochrániť tie dosky? aj pred fľakmi, mastnotou a takýmito vecami? je to výhodou keď je takto ten povrch chránený hej?
toľko informácii ohľadne toho, čo by som chcel vedieť, jeden by sa z toho zbláznil a žena má pocit, že ide len o to vybrať správny odtieň dosiek a o nič viac :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
laluho

od smidrs » Pon 20. Aug 2018 15:28:27

To ťa prekvapuje, že ona sa k tomu takto stavia? Ja sa tomu ani len nečudujem. To je tak akoby ona chcela aby si jej vybral topánky chápeš, jak ich budeš vyberať. Nerozumie sa do toho, tak čo by si od nej chcel :roll:
Obrázok užívateľa
smidrs

od laluho » Pon 20. Aug 2018 16:55:08

smidrs píše:To ťa prekvapuje, že ona sa k tomu takto stavia? Ja sa tomu ani len nečudujem. To je tak akoby ona chcela aby si jej vybral topánky chápeš, jak ich budeš vyberať. Nerozumie sa do toho, tak čo by si od nej chcel :roll:

vyberal by som jej ich podľa seba, ale chápem, čo sa mi tým snažíš povedať, ja na jednej strane sa ju snažím aj pochopiť, ale som nervózny keď proste veci zľahčuje a ja mám pocit akoby ja som mohol za to, že sa z tohto neviem vymotať, že neviem hneď si zvažiť čo hej a čo naopak nie :shock:
Obrázok užívateľa
laluho

od fulol » Uto 21. Aug 2018 15:32:29

Ale tiez by sa aj ona mohla nad tym zamysliet, ze asi to nebude len tak, ked to musi nieco vydrzat ked to bude vonku, nie?
Viem, co sa snazis mu povedat, ale nemyslim si, ze je na mieste ju nejako v tomto obhajovat, radsej teda nech da ona celkovo od toho ruky prec a on ked bude rozhodnuty aka znacka, aky typ tak potom by som sa s nou len porozpraval o farbe a odtieni pre pokoj v rodine :mrgreen: :wrahhh:
Obrázok užívateľa
fulol

od yano » Uto 21. Aug 2018 18:09:51

Laluho pre ňu je to len toto, to sa ani nesnaž riešiť a ani pochopiť, proste ber to tak ako to je, keď ju zaujíma len to, tak nech ju zaujíma len to máš aspoň slobodu výberu :mrgreen:
Vieš koľkí by sme toto niekedy odcenili?
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
yano

od milanko435 » Str 22. Aug 2018 9:34:03

aký podklad je vhodné mať pod drevoplastové dosky na terase? treba pred pokládkou takejto terasy nejako špeciálne ten podklad aj pripraviť? alebo je úplne jedno aký podklad tam bude? ide mi hlavne o to aby zospodu to nejako nehnilo neplesnelo alebo niečo také, aby nevznikol tak dáky problém :shock:
milanko435

od dufi » Str 22. Aug 2018 10:33:19

milanko435 píše:aký podklad je vhodné mať pod drevoplastové dosky na terase? treba pred pokládkou takejto terasy nejako špeciálne ten podklad aj pripraviť? alebo je úplne jedno aký podklad tam bude? ide mi hlavne o to aby zospodu to nejako nehnilo neplesnelo alebo niečo také, aby nevznikol tak dáky problém :shock:

ideálne je, ak je tam betón, ten zabezpečí to, že sa podložie nepohne.
Dá sa aj na pôvodny rastlý terén, ale betón je taký ideál a záruka toho, že sa nič nepohne. Od kvality toho podložia závisí aj to či bude terasa pevná. Ale samozrejme, že tá pevnosť, nepohyblivosť terasy závisí od viacerých vecí nie len od tohto, ale aj toto je na mieste riešiť prizerať na to.
dufi

PredchádzajúciĎalší

Späť na e.) Záhrada a landscape design

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť