Stránka 1 z 24

záhradná nezakrytá terasa

Napísal: Štv 26. Apr 2018 16:17:23
od janka73
Ahojte.
V najbližších dňoch budeme riešiť vonkajšiu terasu cca 60m2 JE nezakrytá. Terjší stav je tam približne 7cm hrubá vrstva betónu. Čiže je pekne vyrovnaná a vyspádovaná.
Teraz príde atázka čo dať na vrch. Tútu dylemu riešim s manželom už od zimy a stále sme sa nerozhodli. Či drevo alebo drevoplast. V posladnej dobe sme videli ešte niečo takéto http://www.odolnepodlahy.sk/exterier-zahrada

Hlavne čo chceme je aby pri stúpení v lete na terasu nebola rospálená na 80 stupňov.
Pokiaľ viem tak drevoplast je riadne horúci. tak isto dlažba.

Drevo je príjemné na chodenie ale zase to treba každý rok ošetrovať a aj tak to chytí tú čiernejšiu patinu ktorá sa mi moc nepáči.

Vôbec netuším ako to je stou gumenou podlahou . Ak je to niečo čo používajú na kupaliskách tak to by nemuselo byť tak horúce. Či?

Máte niekto nejakú radu skúsenosť alebo nejaký iný typ terasy ktorá nás ešte nenapadla?

Ďakujem za odpovede.

Re: záhradná nezakrytá terasa

Napísal: Pia 27. Apr 2018 7:33:27
od Opko
Ahoj Janka,
ja by som veru tiež dlho rozmýšľal akú nášľapnú vrstvu vybrať na terasu. Čo sa týka vizuálnej stránky a takej tej teplotnej pohody na nohy tak určite drevo. Ale ako si písala o drevo sa treba starať a o to viac keď je v exteriéry. Po niekoľkých rokoch už nevyzerá tak dobre ako na začiatku a podľa mňa aj vtedy keď sa oň budeš starať. Ja by som asi išiel do mrazuvzdornej protišmykovej dlažby (možno aj imitácie dreva). Údržba je bezproblémová. Čo sa týka toho tepla, myslím, že čas tepla z dlažby prejde aj do tých 7cm betónu a ak terasa nie je otočená na juh a nesvieti na ňu celý deň slnko tak sa nenahreje až tak. Ak aj áno, poleješ ju studenou vodou, ochladíš a aj okolitý vzduch budeš mať na chvíľu lepší. Dlažbu tiež vidíš na terasách v Chorvátsku, Grécku, kde sú vyššie teploty ako u nás a používajú ju tam... Dúfam, že som dobre poradil :D

Re: záhradná nezakrytá terasa

Napísal: Pia 27. Apr 2018 8:58:04
od liaro
tie dlažby v zahraničí sú super, mne sa to páči a dlho to vydrží

Re: záhradná nezakrytá terasa

Napísal: Pia 27. Apr 2018 11:02:41
od janka73
ĎAkujem za odpoved. Porozmýšlam. Viete mi poslať aj nejaký link? Moc sa nevyznám v tých dlažbách a neviem či sú nejako aj potriedené.

A terasa je na západ a juh :)

Re: záhradná nezakrytá terasa

Napísal: Pia 27. Apr 2018 11:38:44
od Opko
Ja som len tak námatkovo:
beneva.sk/dlazba-2-cm/
Ale výber je veľký...

Re: záhradná nezakrytá terasa

Napísal: Pia 27. Apr 2018 14:37:12
od jakubo
taktiez by som drevo zvolil alebo aspon imitaciu dreva

Re: záhradná nezakrytá terasa

Napísal: Ned 29. Apr 2018 15:11:27
od janka73
Ďakujem. Tie imitácie dreva vyzerajú veľmi pekne. Pohľadám niekoho kto to už má a si po tom pobehám :)

Re: záhradná nezakrytá terasa

Napísal: Str 02. Máj 2018 11:25:14
od vaqil
podľa mňa je drevoplast fajn... len pri tom tiež treba myslieť na kvalitu tých dosiek... aby to bolo dobré... aby tá terasa aj roky vydržala... aby to nebolo riešenie len na jeden rok alebo na dva, ale na dlhšiu dobu... je to veľmi dôležité...
:-)

Re: záhradná nezakrytá terasa

Napísal: Štv 03. Máj 2018 13:17:18
od dufi
drevoplast je super máme s ním skúsenosť a ja by som toto rozhodnutie nemenil už :Up:
ale ponúk ako tu zaznelo je fakt mnoho a treba mať oči otvorené a zameriavať sa na dôležité veci akými sú odolnosť, životnosť, kvalita dosiek ako taká ;)
my máme Timbermax, porovnával som viaceré značky, viacerých výrobcov, ale toto sa mi zdala taká najvhodnejšia voľba z toho všetkého, v podstate najkvalitnejšia a tiež na pohľad ozaj vyzerajú dosky jak drevo :Up: :lol:

Re: záhradná nezakrytá terasa

Napísal: Pia 04. Máj 2018 7:04:52
od martinlor
drevo je pekne o tom potom to myslim, ze o tom si nemusime ani pisat, len ma tiez svoje muchy a starat sa on teda nie je najjednoduchsie najma nie ak je permanentne vystavovane pocasiu tak treba pri nom pravidelnu udrzbu, ako brusenie, morenie, lakovanie a podobne, cize je okolo toho aj celkom prace :roll: :roll: