Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

drevena terasa

Trávnik, altánky, jazierka, rastliny, záhrada..

Re: drevena terasa

od miloh » Štv 15. Sep 2016 12:05:28

wilino píše:Obycajny olej patri do kuchyne nie na drevo do exterieru. Kedysi sa to mozno pouzivalo ale ten olej nedokaze ochranit drevo tak akoby ho ochranili produkty ktore su primarne na takuto ochranu. Urcite je potrebne ale najskor urobit to ze ocistis to drevo a az potom bude riesit nater ;)

Si mal zrejme lepšie definovať čo máš na mysli tým čistením dreva, nie že niekto bude drhnúť drevo vodou a kartáčom :-)
miloh

od miloh » Uto 20. Sep 2016 14:17:15

Skovranok - nevšimol som si tvoj komentár. Preto reagujem neskôr, prepáč. Na začiatok je veľmi dôležité použiť hĺbkovú ochranu dreva hej? v našom prípade to bola bori tenkovrstvá lazúra a na to sme dávali lakovú lazúru ako finálnu vrstvu. Ktorá teda chráni drevo aj pred vonkajšími vplyvmi a obsahuje živice ktoré zvyšujú odolnosť toho dreva pred vodou :)
Prílohy
PS 06-03.jpg
miloh

od Rudkol » Uto 20. Sep 2016 17:38:17

miloh píše:Skovranok - nevšimol som si tvoj komentár. Preto reagujem neskôr, prepáč. Na začiatok je veľmi dôležité použiť hĺbkovú ochranu dreva hej? v našom prípade to bola bori tenkovrstvá lazúra a na to sme dávali lakovú lazúru ako finálnu vrstvu. Ktorá teda chráni drevo aj pred vonkajšími vplyvmi a obsahuje živice ktoré zvyšujú odolnosť toho dreva pred vodou :)

halooooo tu fotku co si pridal vyzera to dobre natrete, ma to aj taku peknu farbu, ale v akych vrstvach si tieto natery daval? staci na to po jednej vrstve aj ta tenkovrstva aj lakova? chystam sa tiez natierat ale oblozenie z vonku na chatke a chcel by som aby ten nater vydrzal pekny nejaky ten cas
Rudkol

od wilino » Štv 22. Sep 2016 15:03:08

miloh píše:Si mal zrejme lepšie definovať čo máš na mysli tým čistením dreva, nie že niekto bude drhnúť drevo vodou a kartáčom :-)

pfu tak to ma nenapadlo, ze take cosi by niekoho mohlo napadnut. Ja som mal na mysli teda ked sa bavime o novom dreve, tak som myyslel ocistenie dreva od vosku, zivice, popripade nejakej mastnosty. Treba drevo prebrusit, a ocistit takym specialnym riedidlom co je presne na taketo veci priamo urcene ;)
wilino

od Puchor » Štv 22. Sep 2016 16:13:33

- chcem sa vam podakovat za kazdu jednu radu. Tak toho domaceho klasickeho oleja sa teda zrejme radsej vzdam aby som nesposobil viac paseky ako osohu. Skusal som pozerat aj rozne oleje, laky, lazury je toho velmi vela a kazde mam pocit ze je na nieco ine.
- miloh - nemas aj viac fotiek? ako na svetle to vyzera?
Puchor

od miloh » Pon 26. Sep 2016 16:23:51

rudkol záleží od toho akú lazúru teda použiješ a na aké drevo, ak by si dával od Helios Bori, tenkovrstvú lazúru ako aj ja, tá na nové drevo ide v jednej vrstve a potom na to idú dve vrstvy lakovej lazúry, keďže to drevo je umiestnené vonku. Ale keby si takýto istý náter robil na staré drevo, tak tam je už na tebe či dáš lakovú lazúru len jednu vrstvu alebo dáš dve.
miloh

od miloh » Pon 26. Sep 2016 16:25:30

wilino tak každý premýšľame inak a ľudia, ktorí takéto veci v živote neriešili, tak ich nenapadne ako asi by drevo mali pred náterom vyčistiť, to je normálne, nie? :)
puchor vieš čo nemám, ale ak ma to napadne, tak odfotím a pošlem ti. Čo na tejto fotke sa ti nezdá, že by to bolo nejako dobre vidieť? :)
miloh

od Rudkol » Uto 27. Sep 2016 14:43:26

[quote="miloh"]rudkol záleží od toho akú lazúru teda použiješ a na aké drevo, ak by si dával od Helios Bori, tenkovrstvú lazúru ako aj ja, tá na nové drevo ide v jednej vrstve a potom na to idú dve vrstvy lakovej lazúry, keďže to drevo je umiestnené vonku. Ale keby si takýto istý náter robil na staré drevo, tak tam je už na tebe či dáš lakovú lazúru len jednu vrstvu alebo dáš dve.[/quote]

tak to oblozenie je uz starsieho data a potreboval by som ho ozivit dat dokopy. Pred niekolkymi rokmi urcite bolo natierane pretoze je vidiet na tom dreve este nejake zbytky niecoho, neviem ci to je lak, lazura alebo co, tak budem toto musiet riesit. Ja by som sa zrejme mal zbavit najskor celkovo tych starych naterov ze?
Rudkol

od javorka » Uto 27. Sep 2016 20:01:59

Puchor píše:- chcem sa vam podakovat za kazdu jednu radu. Tak toho domaceho klasickeho oleja sa teda zrejme radsej vzdam aby som nesposobil viac paseky ako osohu. Skusal som pozerat aj rozne oleje, laky, lazury je toho velmi vela a kazde mam pocit ze je na nieco ine.
- miloh - nemas aj viac fotiek? ako na svetle to vyzera?

kvitujem tvoje rozhodnutie, že sa vzdávať oleja klasického. Nestojí to za nič taký olej na dreve. Raz môj drahý sa chcel činiť ukázať sa a ponatierať altánok olejom. Poviem ti že vôbec žiadna výhra. Toto sú proste veci na ktoré takéto "domácke" rady proste mnohokrát ozaj nestačia a je potrebné použiť ozaj niečo poriadne, určené priamo na danú vec
javorka

od wilino » Str 28. Sep 2016 9:37:18

miloh píše:wilino tak každý premýšľame inak a ľudia, ktorí takéto veci v živote neriešili, tak ich nenapadne ako asi by drevo mali pred náterom vyčistiť, to je normálne, nie? :)
puchor vieš čo nemám, ale ak ma to napadne, tak odfotím a pošlem ti. Čo na tejto fotke sa ti nezdá, že by to bolo nejako dobre vidieť? :)

neviem ja som sa na to pozeral tak ze ved clovek si snad uz pri kupe nejakej tej lazury a tak pozistuje poinformuje sa co je potrebne s tym drevom urobit predtym ako ho natrie, ale dobre nehadam sa, napisal som ako sa to cisti aby teda to bolo zrozumitelne. Ja len dufam ze som to nepisal zbytocne a ze niekomu ta rada bude osozna..
wilino

PredchádzajúciĎalší

Späť na e.) Záhrada a landscape design

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť