Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY ESHOP STAVBY
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

Podkrovná kúpeľňa - inšpirácie

Interiér a dizajn

Podkrovná kúpeľňa - inšpirácie

od temy-az » Štv 21. Okt 2021 15:02:27

Pri zariaďovaní podkrovnej kúpeľne sa menia všetky pravidlá o rozmiestnení sanitárneho zariadenia. Musíte zohľadniť všetko, predovšetkým šikmé steny a podľa toho umiestniť sanitu tak, aby ste mali pri jej používaní pohodlie a dostatok priestoru.

Výšku obývateľného podkrovia určuje norma. Malo by byť 260 cm ( v niektorých prípadoch 250 cm). Ak má podkrovie sklon 45°a človek v ňom stojaci 180 cm ( priemerný dospelý muž) môže stáť vzpriamene asi 70 cm od obvodovej steny.

eshop.stavba-az.sk

Od veľkosti nadmurovky priamo závisí rozvrhnutie inštalácie vane, umývadla, sprchy, ale aj napríklad wc misy. Ideálne je umiestniť umývadlo napríklad na na kolmej stene podkrovia, pretože musíme rátať s tým, že nad umývadlom je potrebné zrkadlo. Ak však inštalujete umývadlo na zošikmenú časť podkrovia, nadmurovka musí byť približne 160 cm vysoká. Táto výška vyplýva z toho, že dospelý človek pri umývaní v umývadle stojí asi 50 cm od steny, avšak sa prirodzene predklaňa. Pod šikminu, na nízku nadmurovku (110 až 130 cm), môžete umiestniť wc misu.

Pri nižšej nadmurovke ako 130 cm je problematické umiestniť akekoľvek zariaďovacie predmety. Je možné dať vyrobiť skrinky na mieru, tie môžu okrem odkladacieho priestoru zakryť aj neželané miesta (inštalácie, potrubia, nosníky a podobne). Alebo potom hľadať miesto na ostatných stenách kúpeľne alebo vytvoriť inštalačnú stenu v priestore, ktorá vám zároveň poslúži ako deliaci prvok.

Najkrajšie v kúpeľni v podkroví je strešné okno, ktoré umožňuje priestor priamo vetrať a vnesie do neho aj dostatok prirodzeného svetla. Využite túto výhodu a pri navrhovaní podkrovia sa snažte umiestniť kúpeľňu pri obvodovej stene a nie v strede dispozície podkrovného bytu. Zároveň však treba myslieť na to, aby ste mali na dosah stúpačky vody a kanalizácie.

Efektne pôsobí v takejto kúpeľni priznaný krov. Môžeme priznať konštrukciu vrátane stĺpika a kúpeľňu doplniť maľovkou a obkladom. V tomto prípade je dôležitá riadna ochrana dreva náterom odolným proti vode. Svetlejšia farba dreva v podkrovnom priestore pôsobí priestrannejšie. Skúste sa inšpirovať našou galériou.

eshop.stavba-az.sk

Zdroj : Internet
Súvisiace témy:
Kúpeľne a toalety
Mohlo by vás tiež zaujímať:
Inšpirácie a dizajn - Interiér
Inšpirácie a dizajn - Exteriér

Vaša Stavba od A po Z.
Naposledy upravil temy-az dňa Uto 23. Nov 2021 22:46:52, celkovo upravené 3
Obrázok užívateľa
temy-az

Re: Podkrovná kúpeľňa - inšpirácie

od jodik » Pia 22. Okt 2021 7:54:06

podkrovné majú niečo do seba, len mnohokrát je problém to vyriešiť dobre aj stropy nie sú vyššie :)
jodik

od stancuch » Pia 05. Nov 2021 13:23:18

chce to dost planovania o tom, kde sa co umiestni si myslim. aby to vyhovovalo vsetkym. ale aj tak by som do podkrovia dal obyvacku alebo spalnu.
Obrázok užívateľa
stancuch

od imanovak » Pon 08. Nov 2021 9:47:08

hmm nemozem povedat, ze by inspiracie neboli pekne, no v tych sikminach si aj tak neviem predstavit ci uz vanu alebo sprchovy kut, lebo bude podla mna cop to trvat, pokial si clovek na to vyskove obmedzenie zvykne
imanovak

od pinokio » Uto 09. Nov 2021 10:35:06

zalezi aj aky je tam ten sklon strechy. pri niektorych moc strmych by to bol asi extrem silou mocou tam davat nejaku vanu. aj pri tom umyvani chce mat clovek nejaky ten komfort.
Obrázok užívateľa
pinokio

od stankomok » Štv 11. Nov 2021 11:36:48

neviem, no mne sa takto nieco vobec nepaci. aby som si daval pozor na hlavu, ked idem do vane alebo do sprchy. proste na mna taketo sikminy skor posobia stiesnujuco
stankomok

od jume » Štv 11. Nov 2021 13:14:44

tiez by som dobrovolne asi taketo nieco domov nedaval. nehovorim, ze to nevyzera dobre, ale tak to pohodlie by mi chybalo.
V záhrade si najviac oddýchnem.
jume

od petros » Uto 16. Nov 2021 10:32:49

vyzerajú veľmi pekne. takýto štýl sa mi páči, akurát už sa vidím akoby som si zakaždým či už z wc alebo vane buchol hlavu o stenu.
petros

od lipson » Pia 19. Nov 2021 11:34:48

Zaujimave riesenia a mnohokrat to ozaj pekne ukaze.
Obrázok užívateľa
lipson

od jancko » Pon 22. Nov 2021 9:44:18

riesenia hej, no neviem, ci by som chcel takuto podkrovnu kupelnu, kedze som dost vysoky a podla mna by som sa necitil komfortne
jancko

Ďalší

Späť na Kúpeľne a toalety

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

Naši partneri a priatelia - web links
 Urbár Podhradie - Webové stránky urbáru v Podhradí
 Bez hmyzu SK - žalúzie-rolety-siete proti hmyzu