Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

Rodinný dom Vila P (architektúra, projekt, nápady)

  

Rodinný dom Vila P (architektúra, projekt, nápady)

od temy-az » Str 15. Máj 2013 0:06:43

Rodinný dom Vila P / LOVE architecture and urbanism (dom vo svahu, projekt, inšpirácie)Architektúra: LOVE architecture and urbanism
Umiestnenie: Waltendorf Graz, Rakúsko
Projekčný tím: Sigrid Derler, Sabine Sternbach
Plocha: 180,7 m2
Rok: 2010
Fotograf: Jasmin Schuller
Dodávateľ stavby: G. Hinteregger & Söhne BaugmbH
Klient: Rodina Puttinger

Pozemok, na ktorom bol tento projekt realizovaný, je svahovitý a ponúka výhľad na priľahlé mesto Gratz. Svahovitému charakteru pozemku bol prispôsobený návrh riešenia dispozície a osadenia, pričom jednou z úloh bolo tiež ponúknuť jednoduchý prístup do záhrady. Vzhľadom na sklon pozemku, sa museli práve s touto podmienkou pohrať projektanti najviac.


Horné poschodie objektu je orientované priamo na dominantný výhľad, pričom sú tu umiestnené všetky miestnosti obytného priestoru. Na spodnom podlaží (prízemí) je osadená ambulancia a jej zázemie (nadväzujúce miestnosti). Takto bolo možné oddeliť pracovný priestor od obytnej časti domu.
Horné – obytné poschodie poskytuje dve priestranné terasy. Jedna je orientovaná na juho-západ a rozširuje obývačku a detské izby. Druhá je orientovaná na severo-východ je napojená na spálňu a obývačku. Druhá terasa je riešená tak aby poskytla majiteľom viac súkromia. Horné poschodie je napojené na záhradu širokým schodiskom so stupňami upravenými v prevažnej časti na sedenie. Takto je obytný priestor so záhradou spojený do jedného organického celku.


Bazén je osadený pred domom na hranici pozemku. Polohovo aj konštrukčne je napojený na parkoviskové státie, s ktorým tvorí jeden konštrukčný a dizajnový celok. Osadením tejto dvojice k ceste a vyvýšením bazénu nad jej úroveň, sa projekt snažil zvýšiť súkromie na pozemku investora.

Projektant svoje dielo zhodnotil nasledovne : „Takto je vytvorený harmonický celok – hra medzi extrovertnosťou a introvertnosťou, medzi blízkym a vzdialeným, celok ktorý maximalizuje silu pozemku a zároveň poskytuje súkromie.“

Pôdorysy a situácia:
Ako vidíte tento projekt vy ? Brali by ste podobný koncept či dizajn ?

Súvisiace témy a články : Stavba - Projekty, nápady

(Článok je z prevažnej časti voľný preklad opisu projektu autorom projektu. Publikovanie, alebo ďalšie šírenie správ a článkov zo stránok Stavba od A po Z, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu Stavba od A po Z porušením autorského zákona.)

Vaša Stavba od A po Z.
Obrázok užívateľa
temy-az
 
Príspevky: 114
Registrovaný: Pia 04. Nov 2011 11:21:28


  

Späť na Stavba - Projekty, nápady

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia