Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

Rodinný dom Melkbos / SAOTA (projekt, nápady, inšpirácia)

  

Rodinný dom Melkbos / SAOTA (projekt, nápady, inšpirácia)

od temy-az » Pia 27. Sep 2013 2:31:21

Dizajnovo pekne zvládnuté riešenie rodinného domu na pobreží juho-západnej Afriky.Architekti: SAOTA – Stefan Antoni Olmesdahl Truen Architects
Poloha: Melkbosstrand, Kapské Mesto, Južná Afrika
Projektový tím: Stefan Antoni, Philip Olmesdahl & Francois Geldenhuys
Fotografie: Spoločnosť SAOTA

Súvisiace fórum : Stavba - Projekty, nápadyTento rodinný dom, navrhnutý spoločnosťou SAOTA – Stefan Antoni Olmesdahl Truen Architects, sa nachádza približne 30 km od Kapského Mesta. Osadený je pri idylickom, no zároveň extrémne drsnom západnom pobreží Južnej Afriky.


Forma a umiestnenie domu sú výrazne orientované na dominantu miesta - výhľad. Pri vstupe do domu sa pozornosť úplne obracia na časť domu smerujúcu k moru, ktorá otvára scenériu západného pobrežia.


Cesta smerujúca k „tieniacej stene“, ktorá odráža drsnosť krajiny, je oddelená od obývacích priestorov svetlíkom, ktorý vedie po celej dĺžke domu. Od tohto tieniaceho elementu je dom organizovaný lineárnym spôsobom, pričom všetky miestnosti sú otočené smerom k výhľadu na more. Interiér je minimalistický a v maximálnej miere funkčný. Posuvné zasklenie od podlahy po strop umožňuje otvorenie obývacích priestorov krajine.


Svetlé a priestranné obývacie priestory robia tento dom perfektným pre tých, ktorí túžia po úniku z mestského života. Obývacie priestory sa nachádzajú vnútri, no rovnako aj v exteriéri. Dom takmer nadobudol charakter svojho okolia a umožňuje, aby sa stal súčasťou pôsobivého, drsného a vetrom ošľahaného pobrežia.

Ostatná galéria k článku:


Súvisiace fórum : Stavba - Projekty, nápady

Vaša Stavba od A po Z.
Obrázok užívateľa
temy-az
 
Príspevky: 114
Registrovaný: Pia 04. Nov 2011 11:21:28


  

Späť na Stavba - Projekty, nápady

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron