Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

Rodinný dom - Melbourne (rekonštrukcia, prístavba)

  

Rodinný dom - Melbourne (rekonštrukcia, prístavba)

od temy-az » Štv 29. Okt 2015 14:18:04

Rodinný dom na predmestí Middle Park, Melbourne / Mitsuori Architects


• Poloha: Melbourne, Viktória, Austrália
• Rozloha: 260 m2
• Architekti: Mitsuori Architects
• Rok projektu: 2015
• Foto: Michael Kai Photography


Slovo architekta. Táto renovácia a prístavba k existujúcemu viktoriánskemu domu reaguje na meniace sa potreby aktívnej a rozrastajúcej sa rodiny na mnoho rokov dopredu a vytvára flexibilné priestory s uvoľnenou atmosférou. Zámerom projektu, ktorý zahŕňa renováciu existujúcej historickej budovy a prístavbu dvojpodlažného prístavku, je vytvorenie rodinného domu s viacerými zónami.Nová prístavba je prepojená s existujúcim domom tak, aby sa zredukovala viditeľnosť z ulice a zminimalizoval sa dopad na zadnú záhradu a susedné domy. Existujúce izby sú prerobené na priestor hlavnej spálne domu s novou súkromnou kúpeľňou, ktorá je diskrétne vsadená medzi existujúcu budovu a oplotenie. Otvorená študovňa a schodisko sú umiestnené do voľného priestoru medzipodlažia, čo vytvára prepojovací bod medzi starým a novým. Nový prístavok pozostáva z veľkého jednopriestorového obývacieho priestoru na prízemí a časti pre deti na prvom poschodí.


Priestranný obývací priestor, ako aj priestor pre prijímanie hostí je navrhnutý tak, aby bolo možné flexibilné rozmiestnenie nábytku. Nachádza sa tu aj posuvné presklenie na celú šírku steny, cez ktoré sa dá dostať na zadnú terasu alebo do záhrady. V celom projekte sú použité prírodné materiály, napríklad vonkajší obklad a žalúzie z odolného eukalyptového dreva alebo vybrúsené betónové podlahy. Pre vytvorenie pohodlných a ľahko udržiavaných priestorov sú v interiéri použité drevo a kameň. Tlmené odtiene bielej, prírodné drevo a tmavá vybrúsená podlaha vyvárajú sofistikovanú, a predsa uvoľnená atmosféru mestského rodinného domu.


Zdroj: archdaily.com

Vaša Stavba od A po Z.
Obrázok užívateľa
temy-az
 
Príspevky: 114
Registrovaný: Pia 04. Nov 2011 11:21:28


Re: Rodinný dom - Melbourne (rekonštrukcia, prístavba)

od zander » Str 04. Nov 2015 1:37:30

Mne v tej dispozícii chýba zádverie .. na slovenské pomery určite. Vstup by som riešil cez ten úzky priestor za telkou v obývačke ;) .
Obrázok užívateľa
zander
 
Príspevky: 290
Registrovaný: Ned 16. Okt 2011 20:48:55  

Späť na Stavba - Projekty, nápady

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť