Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

BD Tri vody Malinovo / SR2015 - nom. č. 11

Moderátor: spravy-az

  

BD Tri vody Malinovo / SR2015 - nom. č. 11

od spravy-az » Pia 12. Feb 2016 18:43:42

BD Tri vody Malinovo (novostavba, I. etapa)
< SPÄŤ NA ZOZNAM NOMINOVANÝCH STAVIEB

<<< STAVBA ROKA 2015 - VÝSLEDKY >>>

Autori architektonického riešenia: Ing. arch. Ján Revaj

Projektant architektonickej časti: Ing. Ivan Bučko - ORPIS

Projektant prevl. odbor. časti: Ing. Ivan Bučko - ORPIS

Hlavný zhotoviteľ: STRABAG Pozemné a inžinierske staviteľstvo, s.r.o.

Hlavný stavbyvedúci: Ing. Peter Baláž

Stavebník: Tri vody Malinovo, s.r.o.,

Dozorná činnosť: Milan Grožaj

Celkové inv. nákl. (bez DPH): 1,516 mil. €

Doba výstavby: 09/2014 - 09/2015

Foto: Stanislav Hrabovský - exteriéry, Peter Fabo - interiéryStručný popis stavby:
Bytový dom je súčasťou novonavrhovanej obytnej zóny TRI VODY Malinovo. Riešený pozemok má tvar elipsovitého prstenca okolo troch centrálnych jazier. Z vonkajšej strany je pozemok ohraničený pešou komunikáciou, ktorá je na troch miestach preťatá obslužnými komunikáciami smerujúcim do stredu obytnej zóny. Tento typ bytového domu inklinuje k mestským vilám s malým počtom bytov a umocňuje rodinný charakter. Bytové domy sú orientované okolo centrálnych jazier a vytvárajú priestor na priehľady k centrálnej časti.
Objekt má 4 nadzemné podlažia s plochou strechou, pričom posledné podlažie je ustúpené, čím vznikol priestor na veľkorysé terasy. Fasáda objektu dynamicky uskakuje a vytvára priestor pre balkóny, ktoré sú súčasťou jednotlivých bytov. Farebné a materiálové riešenie fasády podporuje dynamické stvárnenie bytového domu. Primárne je na fasáde použitá biela omietka. Ustupujúce časti sú zvýraznené obkladom vo farbe glazúrovaného dreva. Zvlnená fasáda formuje priestor a vytvára nám pocit neustáleho pohybu. Vďaka atypickému riešeniu nám vznikajú rozdielne byty s rozdielnou formou priestoru. Každý byt má svoj „exteriér“. Francúzske okno, balkón, polbalkón, terasu alebo predzáhradku. Na každom poschodí sa nachádza 3 až 5 bytových jednotiek.
Bytový dom je založený na železobetónovej plošnej doske. Nosnú konštrukciu bytových objektov tvorí železobetónový skelet so železobetónovými obvodovými a vnútornými stenami, priebežnými jadrami a bezprievlakovými monolitickými stropmi. Fasáda časti železobetónových obvodových stien - medziokenné plochy - je riešená kontaktným zatepľovacím systémom s doskami z expandovaného polystyrénu. Vnútorné nenosné deliace priečky v bytových domoch sú murované z keramických priečkoviek. Okenné konštrukcie sú z plastových 5-komorových profilov. V bytovom dome je navrhnuté elektrické podlahové vykurovanie s odporovými termokáblami DEVI . Príprava teplej vody v bytoch bude prebiehať lokálne, pomocou elektrických tlakových ohrievačov.

< SPÄŤ NA ZOZNAM NOMINOVANÝCH STAVIEB

<<< STAVBA ROKA 2015 - VÝSLEDKY >>>
Vaša Stavba od A po Z.
Obrázok užívateľa
spravy-az
Administrátor
 
Príspevky: 70
Registrovaný: Pia 02. Nov 2012 22:29:31


  

Späť na Pomocné - články

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron