Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY ESHOP STAVBY
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

Tehla Porotherm (wienerberger), ano alebo nie?

Základy, nosná konštrukcia, priecky, otvory, strecha ..

Re: Tehla Porotherm (wienerberger), ano alebo nie?

od hanabi » Štv 11. Jún 2020 10:49:19

@romelo super, tak to som rád 8-) A už máte aj cenu na ňu? Koľko vás výjde tehla na celý barák?
Obrázok užívateľa
hanabi

od Romelo » Uto 30. Jún 2020 9:09:45

Hanabi vies co, my sme to riesili priamo cez firmu, ktora nam to aj stavia. Oni nam dali cenovu ponuku, v ktorej bol zahrnuty uz aj material a taktiez robota. A to nam nacenili na 12 000€, celu hrubu stavbu + tehlu eko+ 44cm. Takze to nemam polozkovito ako iba takto. Snad ti to bude stacit.
Obrázok užívateľa
Romelo

od frazzo » Štv 02. Júl 2020 11:36:50

Aj my sme to tak mali, ked sme stavali dom, ze nam firma dala cenu uz aj s materialom. Oni predsa len niekedy vedia za lepsiu cenu zohnat material, kedze beru nonstop od jedneho dodavatela ako bezny clovek. Stavali sme z 38cm hrubej tehly, tiez tato znacka a my sme zaplatili cca 10 500€ za material aj robotu. Vacsinou sa takto ceny pohybuju a hlavne zalezi aj od velkosti domu, my mame taky stredny bungalov.
frazzo

od verses » Str 08. Júl 2020 9:24:52

caute diskutujuci, mal by som zopar otazok na vas. aky je vas pohlad na tu ekologicku tehlu, ktora ma hrusku 44 cm? s akymi postrehmi a nazormi ste sa stretli?
Obrázok užívateľa
verses

od hanabi » Pia 31. Júl 2020 11:21:55

@romelo keď to nemáš inak, tak mi to bude musieť takto stačiť :lol: No musím uznať, že tá firma ti dala veľmi dobrú cenu! :Up:
Obrázok užívateľa
hanabi

od marceliak » Str 26. Aug 2020 11:55:37

@verses nazdar! v dedine kde byvame teraz momentalne stavaju dvaja kamosi domy a obidvaja stavaju z tejto eko tehly, hrubka tu co si spomenul. ked som sa ich pytal, preco sa tak rozhodli tak odpoved bola jednoznacna - je to ekologicka tehla, ktora ma paradne tepelnoizolacne vlastnosti aj bez zateplenia. a aj tu ked si precitas tak su len pozitivne spravy na tuto tehlu od ludi, ktory s nou stavali.
marceliak

od litik » Pia 04. Sep 2020 8:42:57

Marceliak a podľa čoho vedia, že je ekologická? Sú niekde na internete tie vlastnosti vypísané? My sme kúpili starý dom, takže v podstate nejde žiadny materiál vyberať, ale ma to tak zaujíma, aby som keď tak do budúcna vedel :D
litik

od marceliak » Pia 11. Sep 2020 9:38:34

@litik jasne, ze su aj na internete vypisane. staci si naklikat EKO+ Profi tehly Wienerberger a isto aj technicke udaje najdes a ked nie, tak napis a ja ti ich vypisem. mam taky katalog od nich, kde to je napisane. tak sme dohodnuty, skus najprv pozriet na nete a ked si nebudes dat vediet rady, tak pis!
marceliak

od metodiro » Str 23. Sep 2020 11:39:04

litik aj ty z nej ides staviat dom? teraz sa nejako rozmohla tato tehla :o normalne som zaskoceny, lebo som o nej donedavna ani nevedel. budem rad ak sem hodite tie technicke udaje. chcem pokukat o co je lepsia v porovnani s napriklad 38 KOMBI Profi Dryfix (z tej som staval dom)
metodiro

od litik » Pon 05. Okt 2020 11:55:22

Marceliak vďaka, idem si to hneď pozrieť, lebo ma to zaujíma. Keď budem mať nejaký problém, tak hneď píšem 8-)

Metodiro nie, nejdem stavať. Písal som, že my sme kúpili starý dom a nejdem nič pristavovať, iba prerábať a to tiež len max. vnútorné priečky, ale tie by som nedával také hrubé, to by bolo zbytočné. Skús si to tiež pozrieť na internete, že vraj to majú na stránke.
litik

PredchádzajúciĎalší

Späť na c.) Hrubá stavba

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

Naši partneri a priatelia - web links
 Urbár Podhradie - Webové stránky urbáru v Podhradí
 Bez hmyzu SK - žalúzie-rolety-siete proti hmyzu