Pripoj sa k nám!
Zdieľať:
Upozornenia
Vyčistiť všetko

KÚPALISKO ZELENÁ ŽABA / SR2015 - nom. č. 8

231 Príspevky
222 Užívatelia
0 Likes
143.5 K Zobrazenia
(@spravy-az)
Príspevky: 70
Estimable Member
Topic starter
 
KÚPALISKO ZELENÁ ŽABA, Trenčianske Teplice (rekonštrukcia)


< SPÄŤ NA ZOZNAM NOMINOVANÝCH STAVIEB

<<< STAVBA ROKA 2015 - VÝSLEDKY >>>

Autori architektonického riešenia:Ing. Radovan Valenta, Ing. arch. Karol Kállay,
Ing. arch. Branislav Bolčo

Projektant architektonickej časti: MIKO – projekčná kancelária, s. r. o.

Projektant prevl. odbor. časti: MIKO – projekčná kancelária, s. r. o.

Hlavný zhotoviteľ: Združenie DSC, a.s., a STRABAG pozemné a inžinierske staviteľstvo, s. r. o.

Hlavný stavbyvedúci: Ing. Tibor Kovács

Stavebník: Kúpele Zelená žaba, s. r. o.

Dozorná činnosť: Peter Pálka

Celkové inv. nákl. (bez DPH): 10,0 mil. €

Doba výstavby: 10/2014 - 07/2015

Foto: Luboš Fussek

Stručný popis stavby:
Zelená žaba bola známym kúpaliskom, ktoré desaťročia lákalo davy návštevníkov. Neskôr bolo zatvorené a začalo chátrať. Roky trvala snaha o jeho oživenie a tento rok je opäť otvorené. Samotný areál kúpaliska je technická kultúrna pamiatka. Toto významné funkcionalistické dielo brnianskeho architekta Bohuslava Fuchsa sa podarilo zrekonštruovať pod dohľadom pamiatkarov na moderný areál, čím vznikol na Slovensku jedinečný objekt spájajúci predvojnovú architektúru, silu prírody a revolučné technológie.
Situácia pozemku a stavby, jeho napojenie na dopravu a technickú infraštruktúru vyplýva zo základných požiadaviek a nárokov kladených na tento typologický druh stavieb z hľadiska lokálnych aj širších vzťahov. Pre súčasné potreby návštevníkov areálu kúpaliska „Zelená Žaba“ je vytvorenie nových relaxačných a rekreačných aktivít návštevníkov liečebných kúpeľov v Trenčianskych Tepliciach. Areál kúpaliska pozostáva z viacerých objektov - vstupná časť, hlavný objekt so šatňami, zázemím pre personál, stravovacie služby, hlavný bazén, relaxačné bazény, detský bazén, sprchy a WC, bowling a kolkáreň, detské ihrisko, športové ihriská a saunový svet.
< SPÄŤ NA ZOZNAM NOMINOVANÝCH STAVIEB

<<< STAVBA ROKA 2015 - VÝSLEDKY >>>

Vaša Stavba od A po Z.
 
Publikované : 12/02/2016 6:43 pm
(@rastik_s)
Príspevky: 167
Estimable Member
 

chcel by som tam ísť pozrieť toto leto

 
Publikované : 15/02/2016 4:34 pm
(@tomino)
Príspevky: 71
Trusted Member
 

viete mi povedat aké tam je vstupné?

 
Publikované : 16/02/2016 6:15 pm
(@rastik_s)
Príspevky: 167
Estimable Member
 

pozeral som to a na stranke to maju

 
Publikované : 24/02/2016 4:41 pm



(@dammo)
Príspevky: 203
Estimable Member
 

ja som to tiez cekoval na ich stranke a vyzera to velmi dobre.

 
Publikované : 26/02/2016 11:12 am
 mara
(@mara)
Príspevky: 155
Estimable Member
 

dufam ze sa raz dostanem pozriet toto kupalisko aj na zivo. Uz toto leto sme sa tam chystali a nejako zase nevydalo

 
Publikované : 13/09/2016 2:36 pm
(@marcos)
Príspevky: 87
Trusted Member
 

ja som ich uz davnejsie pozeral a chcel by som tam ist v zime dako :)

 
Publikované : 13/09/2016 3:25 pm
(@wilino)
Príspevky: 112
Estimable Member
 

my sme to tam uz absolvovali a super bolo :-)

 
Publikované : 13/09/2016 6:02 pm



(@jaro27)
Príspevky: 50
Trusted Member
 

kedy ste tam boli? ako je to otvorené?

 
Publikované : 19/09/2016 6:52 pm
 atro
(@atro)
Príspevky: 53
Trusted Member
 

navstivil som toto leto so zenou a s detmi a katastrofa...ako kupalisko je to velmi pekne ale strasne male...vsade vela ludi...v bazene hlava na hlave..dobre akurat tak na omocenie..zislo by sa tam zopar bazenov naviac

 
Publikované : 26/09/2016 11:25 am
(@miloh)
Príspevky: 147
Estimable Member
 

tak s tým treba rátať nie?

 
Publikované : 26/09/2016 6:28 pm
(@janka88)
Príspevky: 5
Active Member
 

Nie je to síce kúpalisko blízko BA, ale jednoznačne sa oplatí navštíviť ho. Je tam parádna voda, krásne prostredie a ako bonus sa môžte po kúpani prejsť po Tepliciach. Je to krásne mestečko. Podľa mňa lepšie kúpalisko ako hocikde tu v Ba na okolí

 
Publikované : 28/09/2016 10:23 am



romulekus
(@romulekus)
Príspevky: 75
Trusted Member
 

navstivil som toto leto so zenou a s detmi a katastrofa...ako kupalisko je to velmi pekne ale strasne male...vsade vela ludi...v bazene hlava na hlave..dobre akurat tak na omocenie..zislo by sa tam zopar bazenov naviac

A boli ste v hlavnej sezone? Lebo my sme rozmyslali ze by sme sa tam pozreli ale neznasam ked je niekde milion ludi. Takze asi radsej potom v juni alebo tak nejak skor...ci?

 
Publikované : 14/10/2016 1:37 pm
(@mikulovci)
Príspevky: 35
Eminent Member
 

Boli ste tam niekto toto leto? Ako to tam je? Chystáme sa tam ísť kuknúť už odkedy to tam otvorili ale ešte sme si stále nejako nenašli čas :(

 
Publikované : 25/10/2016 1:29 pm
jurjak
(@jurjak)
Príspevky: 89
Trusted Member
 

My sme tam boli toto leto, ale iba raz sa nám tam podarilo ísť, ale veľmi sa nám tam páčilo. Pekné to tam je, takže odporúčam navštíviť ;)

 
Publikované : 09/11/2016 1:21 pm
Stránka 1 / 16
Pripoj sa k nám!
Online užívatelia

 Žiadny člen momentálne prihlásený

Kategórie článkov:

Zo správ, aktualít, tém a inšpirácií :)..