Pripoj sa k nám!

Premena bytu v NYC.

Dizajnérka zmenila svoj rozpadnutý byt v NYC na minimalistické útočisko inšpirované Parížom.

Dokonca aj v najväčšej zime sa v apartmáne Margaret Costello v Greenwich Village darí romantizovať slnečné svetlo. „Myslím, že to bola jedna z vecí, ktoré ma na tom priťahovali. Práve v tom som videla toľko potenciálu,“ hovorí dizajnérka z New Yorku a zakladateľka Margaret Costello Interiors and Design Studio. Okrem svojho slnkom vyliateho interiéru, predvojnový byt na Fifth Avenue – ktorý bol 40 rokov zanedbávaný – nemal pri kúpe v roku 2020 veľa možností, kuchyňa, veľkosti skrine a veľmi obmedzený úložný priestor. Nehovoriac o tom, že spálňa bola väčšia ako obývačka,“ hovorí Margaret. „Jedinou výhodou bolo svetlo!“

PRED: Pred rekonštrukciou mala obývačka tmavé tóny, ktoré pohlcovali prirodzené svetlo.

PO: „Či už ide o moje oblečenie alebo môj interiér, milujem klasické moderné dizajny. Myslím, že v tomto priestore je to zjavné,“ hovorí Margaret o obývačke. Priestor je hostiteľom steny galérie s čiernobielymi fotografiami, pohodlnou 7-metrovou pohovkou, dvoma skamenenými drevenými stolmi. Ortuťová guľová lampa a malý drevený príručný stolík boli starožitné nálezy.

Dnes je byt na hony vzdialený svojmu avatarovi spred dvoch rokov: Tiché tóny a jednoduché povrchové úpravy definujú steny a stropy, povrchy pripomínajúce betón zaujímajú svoje miesto v kuchyni a drevo a mosadz sa striedajú v dominancii.  Nenechajte sa pomýliť, je tu množstvo textúr, ktoré vyvážia farbu – alebo jej nedostatok. Ľan definuje pohovku a závesy na mieru, zatiaľ čo stoličky sú potiahnuté kožou. Pohovka tiež dodáva vizuálny zážitok pomocou vankúšov z vlny, kašmíru a alpaky. „Život v New Yorku je plný farieb a stimulácie a ja pracujem s farbami celý deň, takže je pre mňa upokojujúce mať domov v neutrálnej palete,“ hovorí Margaret, ktorá domu dodala módnu parížsku atmosféru s čiernobielymi fotografiami.

Pre Margaret bola kuchyňa srdcovou záležitosťou. „Milujem varenie a plnohodnotná kuchyňa s plnohodnotnými spotrebičmi, špajza od podlahy až po strop a sklad vína boli pre mňa prioritou – v New Yorku vzácna kombinácia pre byt tejto veľkosti,“ hovorí. A napriek tomu je pre kuchyňu, ktorá bola náročná na prerábku, estetika prekvapivo ľahká. Skrinky na mieru sa napríklad štýlovo a duchom hodia k dreveným podlahám. A stropy sú natreté vysokolesklým náterom, ktorý pekne odráža svetlo.

Domov prekypuje charakterom, z veľkej časti vďaka pokladom, ktoré si šepkajú o minulom živote. „Je tu veľa unikátnych kúskov, ktoré som za tie roky nazbierala. Moja zbierka fotografií bola vytvorená s pomocou Jodi a Holdena Luntzovcov z galérie Luntz v Palm Beach. Medzi moje ďalšie špeciálne úlovky patria moje jedálenské stoličky Baumann. Moja zbierka kníh, s ktorou som začala na vysokej škole, a moja lanová stolička do spálne, ktorú som si kúpila na Brimfielde [Trh so starožitnosťami]. Za pozornosť stojí aj svietidlo v jedálni. Vyrobila som ho pomocou starožitných klietok, z Francúzska z konca 19. storočia.“

Margaret priznáva, že z mnohých problémov, ktorým čelila pri generálnej oprave bytu, bola najväčším kúpeľňa. „Bola tam stará porcelánová vaňa s valcovaným okrajom, ktorú som si chcela nechať, ale so všetkými rúrkami, ktoré bolo potrebné vymeniť, nebol priestor na akýkoľvek pohyb a nakoniec sme sa rozhodli o vaňu prísť,“ ľutuje. Okrem porcelánovej vane je kúpeľňa po renovácii o to lepšia: Steny oslňujú španielskou keramickou glazúrou a švédske zrkadlo zo 60. rokov dodáva glam šmrnc. „Páči sa mi aj to, ako sa svetlo odráža od vysoko lesklého stropu a spôsob, akým vintage svietidlo s vrhá odrazy na stenu.“ Ale možno najzvláštnejší je pohľad zo sprchy – na rady a rady striech na Piatej avenue, ktoré sa stáčajú do horizontu.

Zdroj: Internet

 

Vaša Stavba od A po Z.

Pridajte Komentár