Pripoj sa k nám!

Nápady na kreatívne rozdelenie miestností bez stien

Vytvorenie dvoch oddelených obytných priestorov z jednej miestnosti môže byť náročné, ale to neznamená, že je to nemožné.

Mnoho ľudí miluje svetlý, priestranný pocit otvoreného rozloženia, ale čo robiť, keď sa priestor zdá príliš otvorený alebo keď ho potrebujete rozdeliť z dôvodu ochrany súkromia? Najpriamejšia odpoveď, s ktorou sa stretávame, je – postaviť múr. Vytvorenie trvalej steny však nezaťažuje len vrecko, ale obmedzuje aj kreativitu. 

Záclony
Použitie závesov ako priečky je jednoduchá technika na oddelenie častí v miestnosti. Sú  cenovo dostupné, ľahko sa nastavujú a môžu sa používať len obmedzený čas. Môžete ich otvoriť, aby ste zachovali perspektívu vašej izby, alebo ich zatvoriť, aby ste vytvorili dva intímne priestory a zmenu scenérie.
Môžete nainštalovať celoplošné závesy pokrývajúce celý priestor od steny po stenu a od stropu po podlahu.
Namiesto látkových závesov použite perličkové závesy. Korálkové závesy poskytujú polosúkromnú bariéru, ktorá obmedzuje výhľad a zároveň umožňuje priechod svetla, zvuku a vzduchu. Na výrobu korálkov si môžete vybrať sklo, plast, bambus, mušle, strapce, zrkadlové kvapky a dokonca aj akryl.

Knižnice
Predveďte modernú knižnicu s otvormi na oboch stranách na vytvorenie priečky bez úplného uzavretia miestnosti.
Otvorená knižnica umožňuje prúdenie svetla a nespôsobuje, že miestnosť vyzerá preplnená. Naplňte police rastlinami alebo inými bytovými dekoráciami, ak nemáte veľa kníh. Okrem toho môžete dokonca použiť drevené bloky alebo lišty, ak nie je možné kúpiť knižnicu.
Môžete sa dokonca rozhodnúť pre uzavretú skrinku, ak máte doma deti. Perfektne to funguje na ukladanie ich hračiek, kníh a iných vecí.

Umelá stena
Použite svoju kreatívnu myseľ na vytvorenie umelej steny z prepletených povrazov na rozdelenie vašej izby. Môžete dokonca použiť  závesné rastliny, drevo, háčkované nástenné závesy alebo iné predmety.

Kreativite sa medze nekladú. Možností je veľmi veľa. V našej galérii nájdete ďalšie inšpirácie.

Vaša Stavba od A po Z.

Pridajte Komentár