Pripoj sa k nám!

3D tlačený Bio-Dom navrhnutý pre post covidovú éru

 CTRL + P Home je 3D tlačený Bio-Home navrhnutý pre post covid éru ako nová typológia bývania na riešenie cenovo dostupného, ​​udržateľného a zdravého života.

Názov projektu: CONTROL + P DOMOV
Architektonická firma: PIXEL ARCHITEKTI
Miesto: New York City, USA
Použité nástroje: Rhinoceros 3D, Grasshopper, Cinema 4D
Dizajnérsky tím: Oliver Thomas a Amey Kandalgaonkar
Zastavaná plocha: 25 m²
Rok dizajnu: 2020
Vizualizácia: Amey Kandalgaonkar
Postavenie: Koncept – Dizajn
Typológia: Obytné › Domy

Rok 2020 úplne zmenil krajinu našich miest, mnohí ľudia sa uchýlili do prirodzenejšieho prostredia, zatiaľ čo iní, ktorí zostali v meste, túžia po prístupe do prírody a dostupného bývania v ťažkých časoch.

COVID drasticky zmenil naše životy zavedením sociálneho dištancovania, zablokovania a obmedzenej sociálnej interakcie. Náš „nový normál“ však bude dočasný, nezostane tu dlhodobo. Po COVIDe stále čelíme mnohým výzvam, ako je globálny nedostatok cenovo dostupného bývania, globálne otepľovanie a potreba znížiť emisie uhlíka.

Pandémia však so sebou priniesla nové zistenia, ktoré pomôžu pri riešení niektorých z týchto problémov. Naše novoobjavenie a ocenenie vonkajšieho priestoru, prístupu k prírode a obnoveného významu pre osobné zdravie a pohodu len urýchlia nové inovácie v oblasti trvalo udržateľného a ekologického života. Domovská stránka CTRL+P má za cieľ prijať niektoré zo zistení, ktoré sme sa naučili z našej súčasnej situácie, a zároveň brať do úvahy problémy, ktorým budeme čeliť v blízkej budúcnosti.

TECHNICKÉ KONOPE + 3D TLAČ

Technické konope obsahuje menej než 0,3 percenta THC (psychoaktávnej zlúčeniny marihuany) takže je legálne ho pestovať v kazden krajine EU. Je to viacúčelová plodina a každá jej časť môže byť využitá rôznymi spôsobmi.
Inšpiráciou bolo konopné autom Henryho Forda, ktoré bolo postavené a poháňané technickým konope, ktoré je 10x pevnejšie ako oceľ a 100% zelené! CTRL + P Home je vyrobený pomocou 3D tlačených konopných plastov; Spojením opätovného objavenia sa starého výrobného materiálu „Konope“ s novými vznikajúcimi výrobnými metodológiami „3D tlače“ môžeme vytvoriť nový spôsob, ako rýchlo postaviť udržateľné domy zo 100% biologického materiálu.

DOSTUPNÉ BÝVANIE V ÉRE POST COVID
Využitie nevyužitého priestoru na strechách a prázdnych pozemkov v našich mestách, ako aj väčších otvorených pozemkov v odľahlých vidieckych krajinách. Dom CTRL + P je navrhnutý ako mobilná, udržateľná a cenovo dostupná bytová jednotka, ktorá vytvára novú vrstvu prístupných domovov pre všetkých v našich veľkých mestách a na vidieku.

BIO ZALOŽENÉ OFF GRID LIVING
Mikrodom využíva prírodné zdroje na umožnenie života mimo siete, 3D tlačená škrupina funguje ako primárna štruktúra aj mechanizmus, ktorý obsahuje zber slnečnej energie, zber dažďovej vody a priestor na pestovanie vlastných potravín. Bez potreby externých pripojení je mikrodom prispôsobiteľný na umiestnenie kdekoľvek na svete.

FLEXIBILNÉ BÝVANIE
Navrhnuté na vytvorenie kompaktného, ​​efektívneho a flexibilného bývania pri prechode do novej éry práce z domu. Uprednostňovanie moderných životných potrieb, ako sú pracovné priestory, veľká kuchyňa, obrovské množstvo úložného priestoru a integrovaný prenosný nábytok, s programami, ktoré podporujú udržateľný a zdravý život, ako sú priestory na výrobu potravín, súkromný balkón a priestor na cvičenie.

ZDRAVIE + POHODA
CTRL+P Home využíva prírodu nielen na napájanie a stavbu mikrodomov, ale aj na zvyšovanie zdravia a pohody svojich obyvateľov. Bolo dokázané, že zahrnutie princípov biofilného dizajnu, prírodných materiálov a rastlín posilňuje imunitný systém, ako aj celkové duševné a fyzické zdravie.

Mohlo by vás zaujímať:
Témy, zaujímavosti
Správy, aktuality

Vaša Stavba od A po Z.

Pridajte Komentár