Pripoj sa k nám!

Safari rezort, ktorý si sám bude vyrábať vodu.

Safari rezort bude vyrábať vodu zo vzduchu pomocou priehľadných solárnych zariadení. Projekt je navrhnutý tak, aby bol cenovo dostupný, flexibilný a prispôsobivý.

Architekti MASK navrhli svetovo prvý luxusný safari rezort v Afrike, ktorý si autonómne vyrába vlastnú vodu pomocou technológie vzduch-voda. Nová technológia je poháňaná priehľadným solárnym zariadením pokrytým záclonovým sklom.
Inovatívne, udržateľné a ekologické riešenia
„Cieľom projektu nie je len vytvorenie jedinečnej luxusnej rezidencie, ale aj hľadanie inovatívnych, udržateľných a ekologických riešení  klimatických problémov, ktoré trápia tento región.“ uviedla firma.
„Naším cieľom je hlavne sprístupniť najzákladnejšiu potrebu vody, nie luxusný zážitok, a zabrániť hladu, smädu, chorobám a úmrtiam, ktoré spôsobuje jej absencia.“
Nové safari chaty s názvom BAOBAB Safari Lodges sa nachádzajú v sebestačnej komunite, kde je pôda na pestovanie ovocia a zeleniny, priestor na zásobovanie vodou pre poľnohospodárstvo a zvieratá a zariadenia na výrobu a predaj potravín, ako je syr, chlieb, mäso a mlieko.
„Chceme byť schopní vybudovať komunitu, ktorá dokáže zabezpečiť a nakŕmiť okolité komunity, ktoré hladujú a sú v chudobe. Sme schopní dať prácu miestnym ľuďom,“ povedali architekti.

Projekt bude cenovo dostupný, flexibilný a adaptabilný a bude využívať udržateľné zdroje. Bude pozostávať z chát vyvýšených 3,5 metra nad zemou, aby vytvorili bezpečnú obytnú zónu.
„Naším cieľom je napodobniť zážitok z pocitu vysoko nad prírodou,“ vysvetlili architekti.
Namiesto bazéna na prízemí má rezort bazén na najvyššom poschodí, ktorý poskytuje panoramatický výhľad na zónu safari. Medzitým nižší balkón umožňuje návštevníkom komunikovať s divokou prírodou, ktorá obklopuje osady.

Chaty sú ideálne pre páry, malé rodiny alebo veľké skupiny. Súčasťou rezortu sú aj priestory, v ktorých sa nachádza úschovňa batožiny a oblečenia, malý bar na mieru na uloženie občerstvenia a nápojov a vnútorná kúpeľňa s uzavretým WC, umývadlom a sprchou.
Medzitým každá chata obsahuje viacúčelovú obývaciu izbu, pracovný priestor a spálňu, bazén s rozlohou 98 štvorcových stôp (30 metrov štvorcových) a priestor na ponornú palubu s vonkajšou sprchou.
„Myšlienkou vytvorenia týchto luxusných eko safari chatiek je inšpirovať viac ľudí, aby sa zaujímali o divokú prírodu a zažili život v odľahlých oblastiach. Je vnímaný ako dostupný luxus, ktorý môže zažiť každý, ale môže tiež vzdelávať a pozdvihnúť ľudí k chápaniu prírody a života v divočine,“ uzavreli architekti.

Odborne navrhnuté
Každý dom má čerpadlo na zachytávanie a odvádzanie vody z bazéna. Vonkajšia konštrukcia je vytvorená z miestnych drevených materiálov a architekti zakomponovali vnútorné skladacie žalúzie, aby vytvorili súkromie v prípade potreby a umožnili aj chladenie z tieňa.

Zdroj: Ineresting engineering

Mohli by vás zaujímať:
Správy – Aktuality – Témy
Stavba – Projekty, nápady

Vaša Stavba od A po Z.

Pridajte Komentár