Pripoj sa k nám!

Most vytlačený v 3D tlačiarni

V Amsterdame odhalili prvý oceľový most vytlačený na 3D tlačiarni. Most vytlačený štyrmi robotmi len za šesť mesiacov je predzvesťou nového začiatku aditívnej výroby.

Ak sa prejdete pozdĺž kanála Oudezijds Achterburgwal v Amsterdame, všimnete si elegantný a esteticky príjemný oceľový most pre chodcov. Nebyť mediálnej pozornosti, ktorú získal, dokonca by ste ho považovali za bežnú súčasť architektúry mesta. Podľa tlačovej správy Imperial College London je však tento most v skutočnosti prvým 3D tlačeným oceľovým mostom na svete. Most, ktorý vytlačili štyri roboty v priebehu iba šiestich mesiacov, je predzvesťou nového začiatku aditívnej výroby. Väčšina projektov 3D tlače, či už sú navrhnuté pre vesmír alebo rýchlu infraštruktúru, používa vlastné atramenty alebo východiskový materiál. Tento most však využíva oceľ, osvedčený konštrukčný materiál, a je vlastne experimentom, ktorý má otestovať, či nájde uplatnenie v 3D tlači.

„Kovová konštrukcia vytlačená na 3D tlačiarni, dostatočne veľká a pevná na to, aby zvládla pohyb chodcov, ešte nikdy nebola skonštruovaná,“ povedal spoluprispievateľ Imperial, prof. Leroy Gardner z Katedry stavebného a environmentálneho inžinierstva, v tlačovej správe. „Testovali a simulovali sme štruktúru a jej komponenty počas celého procesu tlače a po jeho dokončení a je fantastické vidieť, že je konečne otvorená pre verejnosť.“

Zdroj: interestingengeneering.com

Mohlo by vás zaujímať:

Vaša Stavba od A po Z.

Pridajte Komentár