Pripoj sa k nám!

Bar KAR v Kuala Lumpure

Jaskynný interiér so zemitými terakotovými odtieňmi bol inšpirovaný starými zemnými pecami, ktoré sa v dávnych dobách používali na varenie a údenie jedla v zemi. 

INTERIÉRY REŠTAURÁCIÍ A BAROV
KUALA LUMPUR, MALAJZIA
Architekti: Spacemen
Oblasť: 410 m²
Rok: 2024
Fotografie: Space Storyteller
Výrobcovia: Cablerod , Levo Art Stone , Niro Granite Indonesia , Ohsum Mossum , Phomi , Proprimedge , Shaw Contract Carpet
Hlavný architekt: Edward Tan

V Bar Kar, reštaurácii na drevo, ktorá sa točí okolo konceptu prvotného komunitného varenia, sa cesta začína pri hlavnom vchode, kde hostí víta pokrútený oblúk, evokujúci atmosféru  pripomínajúcu jaskyňu. Vo vnútri sa zákazníci ponoria do nekonečnej cesty lemovanej palivovým drevom, ktorá vedie do srdca podniku.

Jaskynný interiér so zemitými terakotovými odtieňmi bol inšpirovaný starými zemnými pecami, ktoré sa v dávnych dobách používali na varenie a údenie jedla v zemi. Dve hlavné črty priestoru, kruhový barový pult skonštruovaný z červeného travertínu a plyšová banketová pohovka ukotvená sochou zo zlatej kovovej sieťoviny, sú abstraktné interpretácie elementárnej sily tepla a ohňa.

Pre tých, ktorí hľadajú interaktívny kulinársky zážitok, Chef’s Table ponúka pult v tvare písmena U vyrobený zo sivého travertínu, ktorý pojme až 20 hostí, ktorí túžia po stretnutí s kuchármi a zblízka budú svedkami primorálneho štýlu varenia na dreve. Súkromná jedáleň prenáša hostí do svätyne, pričom inšpiráciu čerpá z organických obrysov jaskyne s kaskádovými vrstvami a plávajúcou sochou z ohnivého pletiva nad nápadným červeným travertínovým jedálenským stolom.

Bar Kar stelesňuje koncept prvotného komunitného varenia, kde sú prvky tepla a ohňa stelesnené v terakotových štukových stenách, ohnivých sieťových inštaláciách a zemitých odtieňoch červeného travertínu, ktoré pozývajú hostí na kulinársku cestu pripomínajúcu dávne tradície varenia.

Vaša Stavba od A po Z.

Pridajte Komentár