Pripoj sa k nám!

Santa Carlota v Conkal, Mexiko

Dom má dve terasy, ktoré sú veľmi veľkoryso integrované s bazénom a krajinou. V strede miestnosti stojí útulné ohnisko, ktoré je akcentom priestoru, za ktorým nasleduje osviežujúci zapustený bazén.

Názov projektu: Cortijo Santa Carlota
Architektonická firma: Warm Architects
Miesto: Conkal, Yucatan, Mexiko
Foto: Oscar Hernández
Hlavný architekt: Carlos Del Castillo
Dizajnérsky tím: Bernardo Negrete
Interiérový dizajn: Štúdio Bernardo Negrete
Materiál: Miestny kameň, miestne drevo ako tzalam, betón
Zastavaná plocha: 217 m²
Oblasť lokality: 300 m²
Rok dizajnu: 2018
Rok dokončenia/postavenia: 2019
Typológia: Obytný › Dom

Dom sa nachádza v meste Conkal, na okraji mesta Mérida. Táto nehnuteľnosť sa nachádza v malej časti, kde sa nachádza klub póla. Priestory sú usporiadané nasledovne: hlavná miestnosť je priestorom na bývanie a odpočinok celej rodiny, detská izba je určená len na prenocovanie a pozýva ich, aby opustili miestnosť a hľadali zábavu vonku.

V tomto projekte sú vnútorné a vonkajšie priestory veľmi dobre integrované už od jeho koncepcie. Pri tvorbe konceptu sa vychádzalo z priestoru na kochanie sa pohľadom na prírodu v poľných záhradách, ale predovšetkým na pozorovanie skupinových zápasov póla. Dom má dve terasy, ktoré sú veľmi veľkoryso integrované s bazénom a krajinou. V strede miestnosti stojí útulné ohnisko, ktoré je akcentom priestoru, za ktorým nasleduje osviežujúci zapustený bazén.

Aby sa znovu vytvorilo domácke a vidiecke prostredie, prepojené priestory boli navrhnuté tak, aby mali slobodu pohybu bez obetovania odpočinku. Hlavnou inšpiráciou boli prírodné textúry a zemné povrchové úpravy.

Dom má murované steny z kameňov vyťažených z toho istého pozemku. Nábytok je ručne vyrobený z materiálov z regiónu, ako je endemické drevo, prírodné textílie a fresky. Vo všeobecnosti tu nájdite ľahko udržiavateľný nábytok, ktorý sa prispôsobí okolitým teplotám a povrchovým úpravám. Architekti hľadali kľúčové kusy, ako je vyrezávané kamenné oválne umývadlo a jednodielny jedálenský stôl. Sú tu navzájom kontrastné doplnky ako brúsený mramor a drevená priečka, ktorá podopiera oválne mosadzné umývadlo v kúpeľni pre hostí; 

Vaša Stavba od A po Z.

Pridajte Komentár