Pripoj sa k nám!
Zdieľať:
Upozornenia
Vyčistiť všetko

Hotel v Macau od Zaha Hadid Architects

2 Príspevky
2 Užívatelia
0 Likes
5,110 Zobrazenia
temy-az
(@temy-az)
Príspevky: 129
Člen Moderator
Topic starter
 
Zaha Hadid navrhla hotelovú vežu v „Meste snov“ v MacauArchitekti: Zaha Hadid Architects
Poloha: Cotai, Macau
Návrh: Zaha Hadid & Patrik Schumacher
Rozloha: 150 000 m2
Rok: 2017
Fotografie: Zaha Hadid Architects; 2014 Melco Crown Entertainment Limited

[adsense01][/adsense01]
Spoločnosť Zaha Hadid Architects navrhla pre „Mesto snov“, hlavnú macauskú destináciu pre trávenie voľného času a zábavu, 40-poschodový luxusný hotel. Budova je vnímaná ako jeden „sochársky prvok“ zjednotený nekrytou exoskeletovou sieťovinovou konštrukciou. „Jednoduchý objem” bol extrudovaný z pôvodne obdĺžnikového tvaru do spojenia dvoch veží na úrovni pódia a strechy. Spojenie tiež zabezpečujú dva organicky tvarované mosty, ktoré prenikajú vonkajšou dutinou v strede veže. Dutina uprostred budovy je potom zvýraznená 40 metrov vysokým átriom, ktoré pri vstupe do hotela víta návštevníkov.

„Nekrytý exoskelet veže posilňuje dynamizmus návrhu. Táto expresívna a mohutná externá konštrukcia maximálne využíva vnútorné dispozície a uzatvára budovu, pričom ďalej definuje jej formálnu kompozíciu a stanovuje vzťahy s novou časťou Cotai Strip,” popisuje v tlačovej správe spoločnosť ZHA.

Hneď ako bude začiatkom roka 2017 hotel dokončený, bude sídlom maloobchodov, herní a átria, ktorého súčasťou bude hlavná recepcia, bar vo vstupnej hale a flexibilný montážny priestor na prízemí. Okrem toho sa v hoteli bude nachádzať 780 hotelových jednotiek, kasíno, reštaurácie s rôznymi špecialitami, „super spoločenská miestnosť“, VIP herňa, vilky na najvyššom poschodí a „strešný bazén“.
Ostatná galéria k článku:

Vaša Stavba od A po Z.
 
Publikované : 25/04/2014 2:18 pm
(@marian37)
Príspevky: 5
Active Member
 

ZH architects su fakt skveli, mne osobne sa paci aj návrh pre Ba Culenova http://www.cas.sk/galeria/322185/krok-v ... ura?foto=0 vyzera to skvelo dufam ze to bude uz coskora :-)

 
Publikované : 30/05/2014 11:32 am
Pripoj sa k nám!
Online užívatelia

 Žiadny člen momentálne prihlásený

Kategórie článkov:

Zo správ, aktualít, tém a inšpirácií :)..