Pripoj sa k nám!

Rodinný dom v Perneku

Zadaním projektu bol rodinný dom na svahovitom pozemku na okraji obce Pernek, západné Slovensko. Lokalita sa nachádza v prírodnom prostredí pohoria Malých Karpát.
DOMY – PERNEK, SLOVENSKO
Architekti: Studený architects
Oblasť: 200 m²
Rok: 2022
Fotografie: Alex Shoots Buildings
Výrobcovia: Betonmix , Eclisse Slovakia , Sapa , Schiedel , Techkon

Zámerom architektov bolo urobiť jednoduchý nenáročný dom, ktorý využíva terén pozemku a splýva s prostredím. Zabezpečiť bývanie, ktoré je čo najviac spojené s okolitou prírodou. Dom umiestnili do svahu pod cestu, aby jeho obyvatelia mohli pozorovať prírodu protiľahlého lesa a uvoľnili sme tak rovinatú časť pozemku pre záhradu.

Konštrukcia domu je betónová škrupina (bez vnútorných podpier), z monolitického betónu, ktorý je v interiéri priznaný. Jedinou fasádou domu je presklená stena v južnom smere, cez ktorú komunikuje s okolím. Ostatné plochy domu sú zatrávnené a splývajú s terénom.

Pôdorys domu bol navrhnutý v tvare rovnoramenného lichobežníka, zrkadliaceho jeho pozdĺžny profil. Vnútorný priestor je voľný, rozdelený na dve podlažia spojené schodiskom. Na prízemí je v kontakte so záhradou polyfunkčný priestor, v ktorom sa nachádza obývacia izba s pracovným kútikom a spálňou rodičov, kuchyňa s jedálňou, technické zázemie domu.

Na poschodí sú dve detské izby, kúpeľňa a vstupná hala. Všetky obytné miestnosti sú cez veľké okná orientované južným smerom do záhrady a lesa.

Vaša Stavba od A po Z.

Pridajte Komentár